Gdzie kupić porządną odzież roboczą?

Praca na budowie, na roli lub przy remontach mieszkań, wymaga stosowania specjalnie wzmacnianej odzieży, która nie rozejdzie się na szwach i nie potarga się po kilku dniach intensywnej pracy. Profesjonalna odzież robocza powinna być zatem wykonana z odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów o podwyższonej trwałości i właściwie wykonana. Właściwie, czyli w taki sposób, aby była wygodna w użytkowaniu i odporna na różnego rodzaju przeciążenia, którym może być poddawana podczas pracy w często bardzo trudnych terenowo warunkach.

Podstawą takiego roboczego stroju są buty robocze ze wzmocnionymi czubkami, wykonane z nienasiąkliwych materiałów, spodnie robocze z dużą ilością kieszeni i wzmocnieniem nogawek, zwłaszcza w okolicach kolan, rękawice robocze, które chronią dłonie przed odciskami i bolesnymi otarciami oraz cały szereg pomniejszych akcesoriów roboczych, które w pozytywny sposób wpływają na komfort pracy pracownika budowlanego i na jego bezpieczeństwo. Przykładem takich dodatkowych akcesoriów mogą być szelki bezpieczeństwa, z których powinny korzystać wszystkie osoby pracujące na wysokości.

Dobrą jakościowo odzież roboczą kupimy przede wszystkim w wyspecjalizowanych sklepach branżowych, sklepach w bezpośredni sposób związanych z branżą budowlaną, a także w zwykłych marketach i hipermarketach. W tym ostatnim przypadku, zwykle sprzedawane są jedynie wybrane akcesoria i drobne elementy stroju roboczego, na przykład rękawice robocze. W praktyce jednak, zdecydowanie lepiej w tego typu przedmioty zaopatrzyć się w jednym ze wspomnianych wcześniej sklepów budowlanych. Akcesoria oferowane przez zwykłe markety to co prawda niższa cena, ale równie często to także zdecydowanie gorsza jakość produktów.

Kupując odzież roboczą warto sprawdzić czy jest ona atestowana. Dobrej jakości odzież robocza zwykle posiada różnego rodzaju certyfikaty i atesty, które potwierdzają trwałość i wytrzymałość produktu oraz jego szczególne właściwości, jeśli takie posiada – na przykład ochrona przed ogniem. Wiele egzemplarzy tego typu odzieży sprzedaje sklep bhp aitbhp.pl oraz inne sklepy oferujące szeroką gamę produktów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Warto przy tym pamiętać, że choć jednorazowy wydatek na dobrej jakości odzież roboczą wydaje się znaczny, to w dłuższej perspektywie czasu jest on całkowicie uzasadniony. Po prostu, odzież lepszej jakości nie ulegnie szybkiemu zużyciu, dzięki czemu rzadziej będziemy musieli sięgać do kieszeni, bu kupić nowe spodnie robocze czy nowe buty.