Owoce dla pracowników

Coraz więcej firm zaczyna dbać o dobrobyt swoich pracowników. Właściciele chcą zapewnić im optymalne warunki pracy, a także możliwości rozwoju i samodoskonalenia się. Okazuje się też, że istotnym czynnikiem jest odpowiednia dieta. Niektóre firmy zaczęły więc swoich pracownikom dopłacać do posiłków czy kupować kosze owocowe. Największe światowe korporacje budują nawet własne kantyny i stołówki, gdzie pracownicy mogą jeść za darmo.

Wciąż jednak stosunkowo niewiele managerów zdaje sobie sprawę jak ważne dla efektywnej pracy jest właściwe jedzenie. Przeprowadzone badania wykazały, że około 40% pracowników w swoim miejscu pracy odczuwa osłabioną koncentrację i małą motywację, co przekłada się oczywiście na niska efektywność pracy. Sposobem na rozwiązanie tej sytuacji, choć w jakiejś części, jest dostarczanie pracownikom ich ulubionych produktów, które pobudzą ich do działania. Wbrew pozorom nie chodzi w tym przypadku tylko o kawę czy napoje energetyczne. Napoje oraz słodycze dodają bowiem tylko kofeinę i cukry proste, które wprawdzie pobudzają, ale na krótko. Poza tym w dużych ilościach są szkodliwe.

Okazuje się więc, że najlepszym rozwiązaniem, które zresztą stopniowo zyskuje na popularności, są warzywa i owoce. Są one doskonałym źródłem cennych witamin oraz substancji odżywczych, które są niejako „paliwem” ludzkiego organizmu. Spożywanie warzyw i owoców w bezpośredni sposób przekłada się na wzrost wydajności pracowników. Ponadto przyczynia się także do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.

Owoce dla pracowników to świetny pomysł. To przede wszystkim sygnał dla pracowników, że firma troszczy się o nich i ich zdrowie. Z drugiej strony pracownicy, którzy codziennie spożywają świeże owoce są zdrowi, pełnie energii i mniej chorują, co z punktu widzenia pracodawcy jest bardzo ważne. Kosze owocowe okazują się więc doskonałym sposobem na motywowanie pracowników do pracy.

Nie jest to także wbrew pozorom trudne pod względem organizacyjnym. Zakupy mogą robić wymiennie poszczególni pracownicy bądź można wyznaczyć do tego zadania jedną osobę. Jeszcze lepszym pomysłem jest jednak skorzystanie z usług firm, które zajmują się właśnie dostawą owoców do biura na zamówienie. Tego typu firmy dostarczają codziennie lub w wybrane dni w tygodniu najwyższej jakości owoce, wedle życzenia klienta. Dodatkowo wiele z nich w ofercie ma również świeżo wyciskane soki owocowe, a także efektownie wyglądające kosze owocowe, które sprawdzą się także jako prezent na imieniny czy urodziny.