Prefabrykaty betonowe w budowie domu – korzyści i zastosowanie

Budowa własnego domu jest dzisiaj dla większości z nas nie lada wyzwaniem. Rosnące ceny materiałów budowlanych i koszty ekip pracujących na placu budowy to wydatki, których się nie uniknie, ale w przypadku tych pierwszych, można je zdecydowanie obniżyć. Jak? Stawiając na popularne moduły i prefabrykaty betonowe!

Czym są prefabrykaty betonowe?

W najprostszym wyjaśnieniu są to specjalistyczne elementy konstrukcyjne, które przewozi się prosto na plac budowy w formie gotowej do montażu. Nie trzeba ich tworzyć od zera, jak w przypadku standardowych materiałów konstrukcyjnych, co sprawia, że oszczędzają czas pracy ekipy budowlanej i minimalizują praktycznie do zera ryzyko opóźnień wynikających ze złej pogody. Prefabrykaty betonowe są gotowe, więc wystarczy je zamontować, bez prac mokrych, wylewek, oczekiwania na schnięcie i odpowiednie związanie się betonu itd.

Dzięki szeregowi zalet, jakie posiadają, dziś chętnie wykorzystuje się je do szybkiej budowy zarówno domów jednorodzinnych, większych budynków mieszkalnych, jak i hal magazynowych, przemysłowych, mostów czy obiektów sportowych.

Korzyści budowy przy użyciu prefabrykatów betonowych

  • Zminimalizowanie czasu budowy i jej uproszczenie
  • Oszczędność pracy i szybsze efekty w postaci gotowej konstrukcji
  • Uniknięcie czasochłonnych prac mokrych
  • Mniejsza ilość ludzi potrzebna do montażu gotowych elementów z prefabrykatów betonowych
  • Wysoka technologiczna jakość ich produkcji pozwalająca na precyzyjne wykonanie każdego z elementów, a potem jego idealną instalację
  • Idealne do budów, w których liczy się charakter masowy i powtarzalny (wiele tych samych pomieszczeń i elementów)
  • Możliwość zamówienia prefabrykatów pod konkretne rozpiętości tak, by pasowały do tworzonego obiektu co do centymetra
  • Skrócenie czasu budowy do stanu surowego nawet do mniej niż trzech miesięcy!

Budowa obiektu z takich elementów pozwala szybciej spełnić marzenia o własnym domu, oszczędzając przy tym i na wydatkach i na czasie koniecznym do jego postawienia. W przypadku firm i deweloperów to znaczące oszczędności i szybsze wywiązywanie się z założonym planem budowy terminów!

Ważne: niektóre firmy produkujące prefabrykaty betonowe specjalizują się również w ich montażu, dzięki czemu nie trzeba zamawiać osobnych ekip budowlanych, ani szukać fachowców (co w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie łatwe), tylko można zdać się na kompleksową usługę wykonaną od A do Z przez jedną firmę.

Artykuł sponsorowany powstał przy współpracy z firmą BUDMATER – wyroby betonowe.