Profesjonalny serwis ekspresów do kawy. Jak dbać o ekspres aby służył jak najdłużej?

Kawa jest znana od wieków, ale dopiero pod koniec XX wieku stała się popularna i powszechnie dostępna. Ekspresy do kawy były naturalną konsekwencją jej rosnącej popularności. Ekspres do kawy został wynaleziony w 1818 roku przez francuskiego wynalazcę, Francuza Louisa Bernarda Rabaut. Wynalazł on urządzenie, które wykorzystywało parę wodną do przetłaczania gorącej wody przez zmielone ziarna kawy. W latach czterdziestych XIX wieku wynaleziono pierwszy perkolator do kawy. Nazywano go perkolatorem, ponieważ przepuszczał gorącą wodę przez zmieloną kawę pod ciśnieniem pary.

Pierwszy ekspres do kawy został wyprodukowany w 1901 roku przez Luigiego Bezzerę z Mediolanu we Włoszech. Jego firma produkowała urządzenia, które nie tylko przygotowywały espresso, ale także cappuccino i inne napoje kawowe. W 1905 roku Desiderio Pavoni kupił patent od Bezzery i rozpoczął komercyjną produkcję ekspresów do kawy na większą skalę w swojej fabryce w Mediolanie.

Czym kierować się przy wyborze ekspresu do kawy?

Jeśli chcemy uzyskać smak kawy, na jaki pozwala automatyczny ekspres do kawy, a jednocześnie staramy się wybrać bardziej przystępną cenę, warto skłonić się ku ekspresowi kapsułkowemu. Urządzenie to nie wymaga tak częstej i rozbudowanej konserwacji. Do samego procesu parzenia kawy niezbędne są dedykowane kapsułki. Jest to dość wygodna alternatywa, tym bardziej, że ceny są niższe niż w przypadku tych w pełni zautomatyzowanych.

Chcąc wybrać rozwiązanie jeszcze bardziej przystępne cenowo, można pokusić się o ekspres do kawy z filtrem. Takie rozwiązanie pozwala na przygotowanie prawdziwego, kremowego espresso dobrej jakości. Ekspres jest łatwy w obsłudze i wart swojej ceny, co czyni go dobrym sprzętem do użytku domowego.

Jak każdy inny sprzęt AGD, również ekspresy do kawy wymagają odpowiedniego serwisu i konserwacji, aby jak najdłużej mogły działać prawidłowo. Serwis ekspresów powinien przewidywać mycie i czyszczenie urządzeń zgodnie z ich instrukcją obsługi i zaleceniami producenta.

Profesjonalny serwis ekspresów do kawy. Jakie są korzyści z serwisowania ekspresów do kawy?

Regularny serwis ekspresów do kawy to dobry pomysł. Zapewnia to, że zawsze masz pod ręką filiżankę wspaniałej kawy i pomaga przedłużyć żywotność urządzenia. W ekspresach do kawy gromadzi się tłuszcz, kamień i zużyte fusy z kawy. Osad ten nie tylko wpływa na smak kawy, ale również blokuje zawory wlotowe i wylotowe oraz zużywa pompę wodną. Regularne serwisowanie ekspresów zapobiega temu zjawisku.

Korzyści z serwisowania ekspresu do kawy jest to, że poprawia on jakość i smak swojej kawy, oszczędzamy pieniądze w dłuższej perspektywie, ponieważ nie musimy wymieniać części tak często i w sumie zmniejszymy szanse na kosztowne awarie i naprawy.

Istotne jest, aby serwisować ekspres do kawy. Serwis powinien być przeprowadzony przez certyfikowanego technika, który został przeszkolony do podjęcia się tego zadania. Serwisant przeprowadzi pełną kontrolę urządzenia, która będzie obejmować:

  • Całkowite rozebranie, wyczyszczenie i odbudowę urządzenia.
  • Próbę ciśnieniową.
  • Test wodny.
  • Kontrola bezpieczeństwa elektrycznego.
  • Test elektryczny PAT.
  • Rutynowa kontrola bezpieczeństwa gazu handlowego (jeśli dotyczy).
  • Wszystkie ruchome części, takie jak pompy i silniki są sprawdzane pod kątem zużycia i wymieniane w razie potrzeby.

Przebieg procesu serwisowania ekspresu do kawy można podzielić na trzy etapy, a mianowicie zgłoszenie usterki, przetwarzanie i gwarancja. Schemat przepływu procesu serwisowego naprawy ekspresu do kawy jest następujący:

  1. Zgłoszenie usterki: klienci zgłaszają usterki swoich ekspresów do kawy do działu obsługi klienta za pośrednictwem telefonu lub strony internetowej, a następnie dział obsługi klienta rejestruje usterki i zgłasza je technikom odpowiedzialnym za wsparcie techniczne;
  2. Przetwarzanie: technicy odpowiedzialni za wsparcie techniczne układają zlecenie pracy zgodnie z czasem przybycia i przydzielają je odpowiedniemu technikowi do przetworzenia;
  3. Gwarancja: jeśli wystąpi problem z ekspresem do kawy w ciągu jednego roku po konserwacji, o ile nie jest to spowodowane czynnikiem ludzkim, może zostać naprawiony bezpłatnie, w przeciwnym razie zostanie naliczona pewna opłata za konserwację na miejscu.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem ekspresów do kawy https://ekspresowy-serwis.pl