Tablet fiskalny dla firm

Nowe rozwiązanie, które ułatwi obsługę fiskalną w małych i większych firmach.

Spółka Innova pracuje nad nowym rozwiązaniem w świecie sprzedaży, a mianowicie tabletem fiskalnym. Będzie to innowacyjne urządzenie, które w dużym stopniu powinno ułatwić proces sprzedaży. Tablet połączy w sobie cechy urządzenia mobilnego oraz innych sprzętów, takich jak drukarki fiskalne. Dzięki temu, użytkownik będzie mógł przyjmować płatności kartą oraz zarządzać praktycznie całym centrum logistycznym. Projekt ma dosyć duży budżet, który wynosi aż cztery miliony złotych. Zapowiadana data premiery tego narzędzia, to połowa bieżącego roku, czyli już całkiem niedługo.

Innowacja kojarzy nam się głównie z nowymi technologiami, które oczywiście zostały użyte podczas opracowywania wspomnianego tabletu. Oprócz wspomnianej już funkcji drukarki fiskalnej urządzenie umożliwi tworzenie elektronicznych kopii drukowanych paragonów, skanowanie kodów kreskowych oraz operacje przy użyciu kart płatniczych. Ponadto, tablet będzie posiadał cechy standardowego urządzenia tego typu, czyli możliwość instalacji własnego oprogramowania, dzięki czemu będzie można jeszcze bardziej spersonalizować opisywane urządzenie. Być może kasy fiskalne już niebawem odejdą do lamusa. Tablet będzie przydatny nie tylko w sklepach, ale również na innych obszarach. Sprzęt będzie się nadawać również do użytku w systemach logistycznych, a wszystko również dzięki zastosowaniu rozwiązań niefiskalnych. Kolejną zaletą będzie możliwość obsługi płatności elektronicznych, co pozwoli na spopularyzowanie tego formy płatności w fizycznych punktach sprzedaży.

Koszt opracowania oraz wprowadzenia urządzenia na rynek został oszacowany na cztery miliony złotych. Projekt finansowany jest ze środków własnych firmy Innova oraz funduszy pochodzących z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Tablet ma pojawić się w sprzedaży w maju lub czerwcu bieżącego roku i od razu będzie dostępny w kilkunastu wersjach, które będą skierowane do różnych branż. Będzie to prawdziwa rewolucja w sektorze systemów sprzedaży, na którą czekamy z ogromną niecierpliwością.