Utrzymywanie porządku w firmie

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jaki wpływ na opinię klientów o firmie ma aranżacja jej siedziby. W związku z tym przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zatrudnianie profesjonalnych firm zajmujących się urządzaniem wnętrz, licząc na to, że w ten sposób zapewnią sobie sympatię klientów.

1193877_clean_home_2Z pewnością jest w tym sporo racji, osoby odwiedzające firmę zwykle w pierwszej kolejności zwracają uwagę na jej wystrój, istnieje jednak jeszcze jedna ważna rzecz, o której należy pamiętać. W każdej firmie powinien panować bezwzględny porządek. Wydawać by się mogło, że to oczywiste, jednak zaskakująco wiele firm nie przywiązuje do tego wagi.

Tymczasem nawet designerskie wnętrze, urządzone w zgodzie z najnowszymi trendami nie będzie prezentowało się dobrze, jeśli będzie panował w nim nieporządek. Mając to na uwadze, należy odpowiednio rozdzielić kompetencje w kwestii utrzymania porządku w firmie.

Przede wszystkim należy wymagać od poszczególnych pracowników utrzymywania porządku na ich stanowiskach pracy. Za sprzątanie pomieszczeń wspólnych, a więc toalety, czy korytarza powinna natomiast odpowiadać zewnętrzna firma. Oszczędzając na zatrudnianiu sprzątaczek kosztem obciążania pracowników dodatkowymi obowiązkami nie osiągniemy dobrych efektów.