Wybór materaca – jak go dokonać?

materac

materacDopasowanie odpowiedniego materaca dla siebie to rzecz fundamentalna, jeżeli chcesz codziennie swój sen wykorzystywać maksymalnie i rano wstawać wypoczętym. Kiedy kładziemy się spać, nasz organizm odpoczywa w całości, począwszy od mózgu, poprzez wszystkie organy i zmysły, a na mięśniach skończywszy.

Ciężko jest się wyspać dbając tylko o jeden element tego wypoczynku, dlatego wybór odpowiedniego materaca wpłynie na Twoje samopoczucie w całości.

 

Zalety dobrego materaca

Wiele osób potwierdza, że po zmianie materaca na nowy, wygodniejszy i przede wszystkim indywidualnie oraz dobrze dopasowany, ich sen jest zdecydowanie efektywniejszy. Człowiek jest z siebie bardziej zadowolony, ma więcej energii, pozytywnego myślenia i siły do działania od samego rana.

Jak dobrze dopasować taki materac?

materacePrzede wszystkim musimy się na nim dobrze czuć od samego początku po położeniu się. Ciężko jest to sprawdzić w sklepie, gdzie jesteśmy ubrani i nie odzwierciedlamy warunków w sypialni.

Warto zapytać sprzedawcy czym dany produkt – np. materace koło, się charakteryzuje i na bazie własnych doświadczeń określić czy lepiej na nas działa bardziej miękki czy twardy. Jeżeli nie jesteśmy do końca przekonani, to najlepszym sposobem jest zamówienie materaca ze sklepu internetowego, gdzie mamy możliwość zwrotu towaru do 10 dni od daty zakupu. Dzięki temu możemy przespać się 2-3 noce na wybranym materacu i określić, czy się nadaje czy też nie.

Kolejną sprawą oprócz samego materaca są jego koszty. Można powiedzieć, że na zdrowiu nie ma co oszczędzać, ale nie dajmy się też wykorzystać.

Ceny podstawowych materacy wahają się od 80 do 200 zł i już w takim przedziale można wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy tylko, że najważniejsze jest, aby dobrze się na materacu czuć. Powyżej zaczynają się już materace z górnej półki, w większości lecznicze, które są wskazane szczególnie dla osób w wadami kręgosłupa. Ich ceny mogą sięgać nawet do 800 zł.

Drogi materac nie zawsze znaczy taki, który będzie spełniał nasze oczekiwania, także warto kierować się przede wszystkim własnym zdrowiem i samopoczuciem.