O czym pamiętać urządzając biuro?

Urządzanie biura to zadanie, które coraz częściej powierza się specjalistom. Spoczywa na nich ogromna odpowiedzialność – wygląd biura ma duży wpływ na opinię klientów o firmie, a drugiej szansy na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia nie będzie. Z drugiej strony zatrudnienie profesjonalnego projektanta wnętrz wiąże się ze sporymi kosztami. Warto więc pomyśleć o kompromisie – urządzić biuro na własną rękę, przestrzegają przy tym zasad, którymi w swojej pracy kierują się profesjonaliści.

 

Przy projektowaniu wystroju biura należy wziąć pod uwagę wizerunek firmy. Zastanów się, czy zależy Ci na tym, by Twoja firma była postrzegana jako eleganckie przedsiębiorstwo z długimi tradycjami, którego usługi kierowane są do najbogatszych, czy też jako przyjazna firma, której usługi dostępne są dla każdego. Na tej podstawie będziesz mógł ocenić, jaki styl najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

 

Przy urządzaniu biura należy także starannie dobrać kolorystykę. Zaleca się neutralne, spokojne barwy, które dobrze komponują się z większością stylów. Aby biuro miało swój indywidualny charakter i nie wydawało się nijakie, warto pomyśleć o umieszczeniu w nim oryginalnych, starannie dobranych dodatków w dowolnych kolorach.

1 Comment on "O czym pamiętać urządzając biuro?"

  1. MaxSłoneczny | 30 grudnia, 2012 at 4:16 pm |

    Ja do biura jeszcze radziłbym uważać, żeby dobrać odpowiednie zegary (tu jest nawet taki prosty quiz: jakie zegary do wnętrza) – żeby klienci wchodzący widzieli jaka godzina, no i my sami pamiętali o terminach. Do tego odpowiednie oswietlenie, gazety i wtedy nawet jak biuro nie jest specjalnie stylowe, to grunt że praktyczne:D

Comments are closed.