Wybieramy meble

Meble to najważniejszy element wystroju każdego wnętrza. Ich dobór bynajmniej nie powinien być przypadkowy. Porównując poszczególne oferty, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Podstawa to walory praktyczne mebli1342204_red_sofa. Nasze wnętrze musi być urządzone tak, by wygodnie się z niego korzystało. Wyjątkiem od tej reguły są jedynie wnętrza reprezentacyjne, na przykład salon. W ich przypadku na pierwszy plan wysuwają się walory estetyczne.

O kwestiach estetyki trudno dyskutować, ponieważ każdy z nas ma w tym względzie inne upodobania. Niemniej jednak warto zadbać o to, by meble w poszczególnych pomieszczeniach tworzyły spójną całość i harmonizowały ze sobą. Najłatwiej osiągnąć taki efekt poprzez kupno gotowego kompletu mebli od jednego producenta, można jednak równie dobrze pokusić się o samodzielne przygotowanie jakiejś oryginalnej stylizacji.

Duże znaczenie ma też jakość mebli. Większość z nas dysponuje niestety ograniczonym budżetem, który powoduje, że nie zawsze możemy kupić to, co najbardziej się nam podoba. Mimo tego nie warto oszczędzać na jakości mebli, ponieważ taka oszczędność jest tylko pozorna. Meble wykonane z dobrych jakościowo materiałów będą nam służyły znacznie dłużej, co niewątpliwie stanowi bardzo duży atut.

 

4 Comments on "Wybieramy meble"

  1. Jakość ma super duże znaczenie – dla mnie na bank.
    Jak wybierałem komodę z http://www.forte.com.pl/meble/typy/komoda.html to najpierw patrzyłem na materiały, wygląd no i renoma Forte jako meblowego też zrobiła swoje.

  2. zgadzam się ze swoim przedmówcą. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na wybór danego produktu jest jakość. Kupując rzeczy tylko i wyłącznie dla wyglądu,wyrzucamy pieniądze. NAjpierw jakość i wygoda później wygląd. Jeśli macie problem z pomysłowym urządzeniem wnętrza,skorzystajcie z poradnika KREOCENU. Znajdziecie tam bardzo fajne porady http://www.kreocen.pl/poradnik/Jak-pomyslowo-urzadzic-maly-dom-2_127.html Sama z niego często korzystam ,zmieniając nawet małe szczegóły w mieszkaniu.

  3. Walory praktyczne mebli są super ważne

  4. No nie wyobrażam sobie np wybrać szafę nie sprawdzając jej pojemnosci, ilości półeczek itd, dlatego funkcjonalność przy wyborze mebli jest dla mnie ważniejsza niż ich wygląd, choć ten też ma znaczenie.
    Fajne szafy można dostać na http://www.brw.com.pl/szafy/ – cacuszka jeśli chodzi o wielość rozwiązań i wykorzystania.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.