Bezpieczna brama garażowa

Osoby decydujące się na posiadanie bramy automatycznej przede wszystkim podkreślają, że jest to rozwiązanie funkcjonalne i bezpieczne. Co do wspomnianej użyteczności bramy nie można mieć żadnych zastrzeżeń, natomiast bardzo ważne jest to, aby zdawać sobie sprawę, na czym tak naprawdę polega bezpieczeństwo związane z codziennym korzystaniem z bramy garażowej.

Idealnie dopasowana automatyka

Idealnie dopasowana automatyka bramy garażowej okazuje się niezbędna, ponieważ to od niej zależy, czy brama będzie bezpieczna, pożyteczna oraz, czy będzie zapewniała komfort cieplny. Waga przeciętnej bramy segmentowej często przekracza 250 kilogramów, w związku z tym oczywiste jest, że należy ją dobrać jak najdokładniej. Istotne są między innymi takie czynniki jak: parametry bramy, jej przeznaczenie, warunki zabudowy oraz ogólna estetyka. Najważniejszym zadaniem jakie mają bramy garażowe, w których znajdują się napędy do bram jest ochrona przed niepowołanym dostępem z zewnątrz. Brama powinna w końcu nie tylko chronić samochód, ale i domowników. Komfortowa obsługa i bezpieczeństwo użytkowania są wobec tego nadrzędne.

Segmentowa brama garażowa to rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort, a także tych, które nie lubią marznąć, czy moknąć. Zdalnie sterowana brama nie daje powodu wychodzenia z samochodu, co jest przez kierowców doceniane szczególnie jesienią i zimą. Tak naprawdę, nowocześnie zaprojektowane napędy do bram nie są aż tak drogie, a do tego są bardzo estetyczne. Nie bez znaczenia jest też ich spora wytrzymałość. Mają również w tej chwili wiele funkcji dodatkowych, takich jak: podświetlenie LED, automatyczne zamykanie, podłączenie fotokomórek, blokada przypadkowego zamknięcia bramy, bądź też płynna regulacja siły nacisku bramy. Są to innowacyjne i bardzo bezpieczne rozwiązania. Dodatkowo, bramą można sterować przy użyciu e – pilotów, z poziomu smartfona. To zaś rozwiązanie korzystne dla osób zapominających zamykać bramę przy użyciu pilota. Jeżeli zaś ktoś obawia się, że nie będzie potrafił otworzyć bramy podczas awarii prądu, to również nie musi się przejmować, ponieważ będzie mieć do wykorzystania taką możliwość jak ryzryglowanie awaryjne. Opiera się ono na lince zamontowanej na zewnątrz bramy, co pozwala ją otworzyć właśnie tam. Ma to duże znaczenie, kiedy brama jest jedynym wejściem do garażu w danym domu.

Segmentowe bramy garażowe pełnią też idealną funkcję termoizolacyjną. Ich panel grubości ma 60 mm, a poszczególne z tych paneli wypełnia pianka poliuretanowa, znana z tego, że jest bardzo dobrym izolatorem. Każda taka brama posiada także podwójne uszczelnienie w dolnym panelu, nowoczesne uszczelnienia między selekcyjne oraz dodatkowe uszczelki obwodowe, jakie niwelują mostki termiczne pomiędzy ścianami a kątownikami. Oznacza to, że bramą będzie można cieszyć się przez wiele lat, ponieważ będzie ona zapewniała doskonałe warunki termiczne, co wpłynie także na brak zniszczeń i usterek.

Łączenie paneli oraz inne zabezpieczenia

Łączenie paneli w bramach segmentowych jest rozwiązaniem korzystnym, ponieważ nie będzie ryzyka przytrzaśnięcia palców pomiędzy poszczególnymi segmentami. Szczeliny pomiędzy segmentami ukształtowane są w taki sposób, aby w żadnym położeniu płaszcza ich szerokość nie przekraczała 4 mm. To uniemożliwia zmieszczenie się palców w segmentach.

Na bezpieczeństwo wpływa również fakt montażu osłony rolek jezdnych w bramach segmentowych. Innym, na równi ważnym zabezpieczeniem jest uwzględnienie w projekcie bramy zabezpieczenia na wypadek pęknięcia sprężyn.

Nie trzeba też tłumaczyć nikomu, kto zna przynajmniej podstawy związane z tym, jak działają napędy do bram, jak istotne jest to, by brama nie zamknęła się w nieodpowiednim momencie. Jest to ważne, kiedy w domu są małe dzieci lub zwierzęta. Każdy napęd posiada w standardach wyłącznik przeciążeniowy, unoszący bramę o około 10 centymetrów w przypadku, w którym brama natknie się na jakikolwiek opór. Można też bramę wyposażyć w fotokomórki, uniemożlwiające zamknięcie się bramy wtedy, gdy w jej polu znajdą się przeszkody.

Zabezpieczenia antywłamaniowe do bram oferowane są w tej chwili przez wiodących producentów napędów do bram. Posiadają one najczęściej czujniki, jakie można podpinać pod dowolne centrale alarmowe. Uruchomią się one podczas próby otwarcia okien, rolet oraz – naturalnie bramy. Nawet, kiedy uniesie się ona o 5 milimetrów. Nowoczesne i dyskretne czujniki nie będą wpływały na estetykę bramy lub budynku i sprawdzą się w każdej sytuacji.

Bezpieczna, zautomatyzowana brama garażowa jest podstawą dla osób, dla których liczy się to, aby zabezpieczyć swój majątek i dzięki temu czuć się komfortowo. W związku z tym, warto dobierając automatykę myśleć również o tym, jakie wybrać dodatkowe zabezpieczenia. Tym samym, uchronimy się w każdej sytuacji i będziemy mogli cieszyć się długim użytkowaniem sprawnej bramy.

Automatyka bram jest dziedziną, która coraz bardziej się rozwija, a to, że proponowane są innowacyjne rozwiązania w ramach zabezpieczeń pokazuje, że producenci idealnie orientują się w tym, czego potrzebują klienci.