Czym jest dron?

Dron nie jest niczym innym jak bezzałogowym statkiem powietrznym. Jak sama nazwa mówi – jest to różnych rozmiarów statek powietrzny, który nie wymaga załogi na pokładzie. Drony DJI steruje się zdalnie. Bezzałogowe statki powietrzne wcześniej wykorzystywane były tylko przez Służby Zbrojne. W dniu dzisiejszym są dostępne dla wszystkich.

Jaki dron, dla kogo?

Można rozróżnić drony DJI zarówno szkoleniowe jak i do użytku przez profesjonalistów. Cały szereg drony DJI Phantom to jedna z najbardziej znanych marek wśród wielbicieli małych samolocików. Grupa Phantom Standard przeznaczona jest dla użytkowników początkujących. Grupa Professional zaś jak nazwa wskazuje – dla użytkowników z profesjonalną obsługą statków powietrznych.

Drony DJI Phantom 3 Standard

Dron przeznaczony dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bezzałogowymi statkami powietrznymi. Drony DJI Phantom to urządzenia proste w obsłudze, które mogą osiągnąć prędkość do około 57km/h. Lot na jednej pełnej baterii osiąga czas około 25 minut, a odległość sterowania sięga 1 km. Dodatkowo dron na stałe jest wyposażony w kamerę, dzięki której użytkownik może nagrać film z loty ptak oraz w tej samej formie robić zdjęcia. Dodatkowo drony DJI Phantom 3 Standard mają możliwość lotu w systemach GPS, co jest ważne w stabilizacji lotu bezzałogowca.

Drony DJI Phantom Professional

Drony grupy professional są jednymi z najpopularniejszych dronów do profesjonalnych lotów. Każdy miłośnik dronów za pewne zna te modele. Są to drony, które poza GPSem wykorzystują system, glonass, który jeszcze dokładniej określa pozycję drona. Professional ma wbudowany moduł kompasu oraz jest wyposażony w kamerę jakości K4. Kamera w tej jakości nie ma efektu „rybiego oka” co dla użytkowników jest ważne. Drony DJI osiągają prędkość 5 m/s i wzbijają się do 6000m n.p.m. wysokości. Długość lotu dla jednej w pełni naładowanej baterii wynosi około 25 minut. Drony DJI są najlepszym wyborem dla wszystkich, którzy interesują się bezzałogowymi statkami powietrznymi.