Czym ozdobić ściany?

Przystępując do urządzania naszego nowego lokum bardzo dokładnie wiemy jakie chcemy mieć w nim meble. Potrafimy sobie wyobrazić, w którym miejscu będzie stała kanapa, stół, regał na książki. W sypialni doskonale potrafimy określić z której strony ma być zagłówek.

Czasami jednak zapominamy, że podstawową sprawą przy urządzaniu jest kolor ścian. To od niego będzie zależało czy nasze nowe mieszkanie będzie ciepłe i przytulne czy może będzie dawało wrażenie zimnego miejsca.

Farby do pomieszczeń są dostępne w wielu odcieniach. Producenci prześcigają się w co raz to ciekawszym nazewnictwie. A wszystko po to by przykuć uwagę klienta. Praktycznie wszystkie farby dekoracyjne można kupić w formie testera. Jest to dobry pomysł gdyż odcień, który podoba nam się w sklepie może wyglądać całkowicie inaczej gdy zobaczymy go na ścianie w swoim domu. Nie kosztują one dużo a mogą bardzo pomóc przy wyborze koloru. Warto jest dopasowywać farby do rodzaju pomieszczeń, czyli do pokoju dziecięcego dobrym rozwiązaniem będzie farba nie uczulająca oraz zmywalna. Dzieci mają różne pomysły więc warto się zabezpieczyć przed niespodziankami. Do łazienki zastosujcie farby, które będą odpychać wilgoć. W kuchni przyda się również farba zmywalna by z łatwością pozbyć się plam, powstałych podczas przyrządzania posiłków. Sufity również malujemy specjalnie do tego stworzonymi farbami.

Ciekawym rozwiązaniem są tynki dekoracyjne. Można je stosować na wszystkich podłożach mineralnych czyli na cegłach, na betonie, podłożach gipsowych oraz drewnopochodnych. Dzięki zastosowaniu tynków dekoratorskich można na ścianie uzyskać różne faktury. Możliwe jest stworzenie faktury, która swoim wyglądem będzie przypominała kamień naturalny lub beton. Jeżeli jesteście miłośnikami kultury antycznej to właśnie tynk dekoracyjny pozwoli uzyskać antyczny stiuk. Tynki są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz nie pochłaniają wilgoci
z otoczenia.

Zanim przystąpimy do dekorowania ścian zastanówmy się jaki efekt chcemy uzyskać. Przemyślmy dokładnie gdzie chcemy mieć ściany pomalowane i na jakie kolory oraz czy ozdabiamy ściany innymi formami. Dzięki temu nie będziemy mieli uczucia, że mieszkanie nie jest takie jak sobie wymarzyliśmy.