O czym pamiętać urządzając nowoczesną kuchnię?

Nowoczesna kuchnia to połączenie minimalizmu i eleganckiego wyglądu z funkcjonalnymi rozwiązaniami. Jej cechą charakterystyczną są proste formy i kształty, dlatego najlepiej umieścić wszystkie sprzęty AGD w zabudowie meblowej. Jakie jeszcze wyposażenie powinno znaleźć się w nowoczesnej kuchni?

Sprzęty AGD do zabudowy

W nowoczesnych wnętrzach kuchennych króluje prostota i minimalizm, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybór sprzętów AGD do zabudowy. Lodówka ukryta za frontem, okap zamontowany w szafce czy piekarnik wpasowany we wnękę, tworzą integralną całość z meblami, dzięki czemu w kuchni panuje ład i porządek. Wszystkie urządzenia powinny być tak rozmieszczone, aby był do nich swobodny dostęp, co zapewni nam komfort podczas wykonywania codziennych czynności. Wybierając urządzenia AGD do zabudowy, warto jednak wziąć pod uwagę nie tylko kwestie estetyczne, ale również praktyczne. Nowoczesne technologie oferują wiele możliwości, np. automatyczne wyłączanie płyty grzejnej, sterowanie okapem za pomocą smartfona czy chowane pokrętła i przepisy kulinarne w piekarniku.

Kolorowe dodatki

W żadnej kuchni nie może zabraknąć przyborów kuchennych, czyli różnego rodzaju misek, desek do krojenia, noży, łopatek i pojemników na żywność. Są one nie tylko pomocne podczas gotowania i przygotowywania posiłków, ale również mogą dodać akcentu kolorystycznego naszej kuchni. Przy ich wyborze warto więc zwracać uwagę nie tylko na trwałość i funkcjonalność, ale również na wygląd. Akcesoria kuchenne dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego z pewnością znajdziemy przybory w swoim ulubionym kolorze, który również wpasuje się w styl naszej kuchni.

Organizacja to podstawa

W nowoczesnej kuchni bardzo ważna jest organizacja i dobrze rozplanowana przestrzeń, która ułatwi nam codzienne przygotowywanie posiłków i pozwoli zaoszczędzić wiele czasu. Warto o tym pomyśleć jeszcze na etapie rozmieszczania sprzętów AGD do zabudowy i szafek kuchennych. Jedną z ciekawszych opcji są kosze cargo, które przeznaczone są do przechowywania produktów. Montuje się je w szafkach kuchennych, a dzięki specjalnym szynom można łatwo wysunąć cały kosz wraz z jego zawartością. Dobrym pomysłem jest również zamontowanie relingu lub listwy magnetycznej, na której możemy powiesić cały komplet noży. Dzięki nim, zawsze będziemy wiedzieć, gdzie szukać konkretnych przedmiotów i akcesoriów kuchennych.

Ekologia

Obecnie coraz większą uwagę przywiązuje się do ekologii, dlatego w nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć pojemników na odpady i sprzętów, które pozwolą w ekologiczny sposób pozbyć się odpadów organicznych. Mowa tutaj oczywiście o selektorach, które składają się z kilku pojemników, dzięki czemu ułatwiają segregację śmieci. Posiadają one uchwyty, dzięki którym łatwo można je wyjąć, opróżnić i umyć. Można również zainwestować w młynek do odpadów, który przeznaczony jest do montażu w zlewie. Pozwala on nie tylko zmniejszyć ilość odpadów organicznych, ale również pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z kosza na śmieci.