Deszczownica – dlaczego warto?

prysznic

Prysznic to nie tylko sposób na utrzymanie higieny, ale i doskonała forma relaksu. Aby Twoje codzienne prysznice sprawiały Ci przyjemność, powinieneś jednak zadbać o odpowiednie wyposażenie kabiny. Świetnym pomysłem może okazać się montaż deszczownicy.

prysznicDeszczownica to urządzenie, które znacznie podnosi komfort korzystania z kabiny prysznicowej. Zwykle montuje się ją bezpośrednio pod sufitem możliwe jest jednak również zamontowanie deszczownicy na specjalnym ruchomym ramieniu.

Dobierając deszczownicę należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rozmiar. Deszczownica musi być dopasowana wielkością do kabiny, ale i do całej łazienki. Przy większych deszczownicach należy sprawdzić, czy rura odprowadzająca wodę z brodzika będzie w stanie odprowadzać tak dużą ilość wody.

Duże znaczenie mają też dodatkowe funkcje deszczownic. Niektóre z nich dają możliwość łączenia kąpieli z terapią aromatyczną, czy świetlną, które sprawiają, że kąpiel staje się jeszcze przyjemniejsza.

Warto jednak pamiętać, że każda kabina z deszczownicą powinna być wyposażona także w słuchawkę. Pozwoli to na przykład na umycie głowy bez konieczności wchodzenia pod prysznic lub na szybki prysznic bez konieczności moczenia włosów.