Dlaczego warto mieć w firmie dystrybutor wody?

Wszyscy ludzie polegają na ciągłym nawadnianiu organizmu aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie kluczowych organów, mięśni, skóry czy mózgu. Nasze mózgi zrobione są w 85% z wody i są od niej uzależnione. Nawet drobne odchyły od normy sprawiają, że wydajność naszego organizmu wyraźnie spada. Naukowcy twierdzą, ze niedobór wody na poziomie dwóch procent może sprawić, że nasz mózg zacznie działać wolniej przez co możemy mieć problem z koncentracją i pamięcią krótkotrwałą, która odgrywa kluczową rolę podczas pracy umysłowej. Jeżeli będziemy pić odpowiednie ilości wody w odpowiednich interwałach, nasz organizm odwdzięczy się nam maksymalną wydajnością i wydolnością.

Odwodnienie organizmu

Odwodnienie to skutek wynikający z niedostarczenia organizmowi wystarczającej ilości wody. Jest to rzecz bardzo często spotykana w miejscach pracy. Zwłaszcza tam, gdzie spożywa się bardzo dużo kofeiny, która jest związkiem moczopędnym. Pracownicy zwyczajowo piją dwie do trzech filiżanek kawy i herbaty dziennie w fałszywym przekonaniu, ze dostarczają swojemu organizmowi płyny potrzebne do prawidłowego funkcjonowania, kiedy w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Dodatkowo kawa, herbata i słodkie napoje negatywnie wpływają na nasz organizm powodując szybsze zmęczenie i osłabiając koncentrację. Pracodawcy, którzy chcą zwiększyć wydajność swoich pracowników bardzo często montują w kuchniach i pokojach socjalnych baniak z wodą lub dyspozytor wody. Cennik najpopularniejszych na rynku dystrybutorów znajdą Państwo pod tym adresem internetowym https://getfresh.pl/oferta/zestaw-woda-dystrybutor

Utrata wody w organizmie

Według najnowszych badań pracownicy powinni pić 100-200 mililitrów wody w niewielkich odstępach czasowych w ciągu dnia. Przelicza się to średnio na siedem do ośmiu szklanek wody dziennie. Obliczono, że mniej więcej tyle płynów traci się w czasie ośmiogodzinnej zmiany w normalnych warunkach biurowych. Liczba ta zwiększa się dla ludzi lubiących kawę. Dlatego warto tu naśladować Włochów i do każdej filiżanki kawy dodatkowo wziąć ze sobą szklankę wody, podobnie jak robimy to pijąc na przykład espresso.

Dystrybutor w walce z odwodnieniem

Pamiętajmy, że ludzki organizm składa się w aż sześćdziesięciu procentach z wody. Zadbajmy więc o zdrowie nasze i naszych pracowników. Zmniejszona wydajność umysłu przekłada się na gorsze wyniki w pracy, które zaś bezpośrednio wpływają na jakość oferowanych produktów i usług. Dystrybutory do wody dla firm możemy więc traktować jak inwestycję. Niskim kosztem jesteśmy w stanie zadbać o zdrowie osób zatrudnionych w naszej firmie i zwiększyć ich wydajność. Zdrowy pracownik, to zadowolony pracownik.