Domowa garderoba na buty

Uporządkowanie ubrań i butów jest konieczne w każdym domu i z wielu powodów. Jeśli posiadamy specjalne pomieszczenie, w którym możemy przechowywać właśnie takie rzeczy, to jesteśmy szczęściarzami i pozostaje nam tylko wymyślić odpowiedni system segregacji. W innym przypadku jednak również nie jesteśmy bez szans – wystarczy dobrze  zorganizować wszystkie posiadane ubrania, buty i dodatki.

Wiele mówi się o garderobach na ubrania, a niewiele o tym, w jaki sposób przechowywać buty. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych rozwiązań, które sprawdzą się zarówno w przypadku dużej garderoby, jak również mniejszej, ograniczonej przestrzeni do przechowywania rozmaitych par obuwia na każdą okazję.

Wybierz system

Podstawą dobrej segregacji obuwia jest wybranie właściwego systemu jego porządkowania. Doskonale w takim przypadku sprawdzi się choćby system podziału z uwagi na rodzaj obuwia. W takim przypadku w jednej sekcji umieszczamy obuwie sportowe, np. buty Puma, podczas gdy w innej obuwie na specjalne wyjścia – ta sekcja w przypadku kobiet może zajmować sporo miejsca. Innym systemem jest posegregowanie butów według pór roku, jednak to rozwiązanie może być kłopotliwe w przypadku butów sportowych, które można nosić – tak jak buty Puma – właściwie w każdym czasie o czym przekonacie się czytając http://www.butomania.pl/Buty-Wszech-czasow-Buty-Puma-news-pol-1461227445.html. Dla wielbicieli kolorów świetnie sprawdzi się ustawienie butów względem ich barwy; z pewnością pomoże to w doborze właściwego obuwia do danej stylizacji.

Półki czy wieszaki?

Drugim zagadnieniem jest tworzenie garderoby pod względem przestrzennym. Świetnie sprawdzą się tutaj np. półki, jeśli tylko mamy odpowiednio dużo miejsca; w ten sposób obuwie będzie spoczywało w odpowiedniej dla niego pozycji. Alternatywną opcją może być wykorzystanie wieszaków na ściany czy drzwi szaf; to rozwiązanie będzie świetne w przypadku nieco mniejszej powierzchni. Warto tylko zadbać o to, aby wieszaki tego rodzaju nie niszczyły obuwia oraz były przystosowane do różnego rodzaju butów.

Wygodne organizery

Jeśli nasza garderoba jest mała albo nie mamy jej wcale, problem segregacji i przechowywania butów wcale nie znika. W takim przypadku, zamiast upychać je do jednego pudełka, gdzie z pewnością mogą ulec zniszczeniu, lepiej będzie wykorzystać specjalne organizery i pudełka. Nieco mniejsze są wykorzystywane na buty dziecięce czy letnie, zaś większe na kozaki i buty zimowe. Te ostatnie dobrze jest dodatkowo przechowywać z odpowiednim wypełnieniem, które zapobiega odkształcaniu się cholewki i pozwala butom utrzymać świetny wygląd nawet przez kilka kolejnych sezonów.