Filtry przepływowe – jakie dają korzyści?

Woda filtrowana prosto z kranu to zmiana jakości codziennego życia domowników. Filtry przepływowe dają duży komfort – dzięki nim zwiększa się nie tylko dostęp do smacznej, zdrowej wody. Zwiększają się także oszczędności w domowym budżecie i zmniejszają koszty dla środowiska naturalnego.

Filtry przepływowe sprawiają, że bez obaw możemy pić wodę prosto z kranu. Choć pracownicy wodociągów miejskich zapewniają, że dostarczana przez nich woda jest wysokiej jakości, sytuacja wygląda różnie w przypadku instalacji i rur przez które woda przepływa do naszych kranów. Nierzadko ma ona charakterystyczny zapach i smak chloru lub żółtawy kolor. Zdarza się także, że znajdują się w niej pozostałości piasku lub innych zanieczyszczeń. Jest jednak sposób na to, by woda wypływająca z naszych kranów była całkowicie przejrzysta, pozbawiona związków chloru i zanieczyszczeń mechanicznych. Wszystko za sprawą filtrów przepływowych! Szukasz informacji o filtrach przepływowych? Wejdź na https://dafi.pl/filtry-przeplywowe.

Filtr przepływowy – jakie daje korzyści?

Wiele osób, by przystosować wodę wodociągową do picia decyduje się ją najpierw przegotować, kupić w sklepie wodę butelkowaną lub, znacznie rzadziej, przynieść ją ze studzienki oligoceńskiej. Każdy z powyższych sposobów zajmuje sporo czasu. Co więcej, w przypadku kupowania wody musimy wychodzić po nią specjalnie do sklepu, płacić za nią coraz wyższe w dobie inflacji kwoty i dźwigać z powrotem do domu.

Najwygodniejszym sposobem na zaspokojenie pragnienia pozostaje więc bez wątpienia picie wody prosto z kranu. Filtry przepływowe dają taką możliwość, ale to nie jedyna ich zaleta. Dzięki temu, że dają nieograniczony dostęp do smacznej wody mogą także przysłużyć się naszemu zdrowiu. Odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa zdrowego stylu życia, a jest to szczególnie istotne podczas wysokich temperatur.

Ekologia jest kolejnym istotnym czynnikiem. Już po tygodniu możemy zauważyć, że uwalniamy się od sterty plastiku – tworzywa, które w środowisku naturalnym rozkłada się nawet kilkaset lat, mimo że nam służy niemal przez chwilę!

Filtry do wody – jak działają?

W filtrach przepływowych znajduje się m.in. filtr węglowy, żywiczny i polipropylenowy. Pierwszy z nich poprawia smak i zapach wody usuwając z niej związki chloru. Drugi posiada zdolność redukcji soli magnezu i wapnia przez co zmiękcza wodę i chroni domowe urządzenia AGD takie jak czajnik elektryczny, ekspres do kawy, pralka i zmywarka – przed szkodliwym działaniem kamienia. To sprawia, że wydłuża się ich żywotność. Z kolei filtr polipropylenowy usuwa zanieczyszczenia mechaniczne takie jak cząsteczki żwiru, piasku czy rdzy.

Jednym słowem, filtr przepływowy to najskuteczniejszy sposób na podwyższenie jakości wody w punkcie jej poboru. Idealnie nadaje się do gospodarstw w których powierzchnia blatów kuchennych jest ograniczona, gdzie jest duże zużycie wody, wielu domowników i wysoka twardość wody.