Jak dobrać wymiary okien tarasowych? Poradnik

Podczas projektowania nowego domu coraz częściej wykorzystuje się duże okna, których zadaniem jest optyczne powiększenie pomieszczenia. Okna tarasowe można spotkać w zdecydowanej większości projektów, ponieważ zapewniają duże oświetlenie pomieszczenia oraz nadają charakteru nowoczesności dla nowo powstającej inwestycji.

Podczas podejmowania decyzji jakie okna tarasowe wybrać,warto kierować się tym,co aktualnie cieszy się dużą popularnością,czyli co jest teraz w modzie.Oprócz wyglądu ważne są także rozwiązania techniczne, jakie posiada dany produkt, aby otwieranie okna nie sprawiało problemu. Na szczęście dzięki nowym rozwiązaniom możeszwspółcześnie kupićokna otwierane na wiele różnych sposobów. Okna tarasowe, jakie dostępne są na polskim rynku, mogą być przesuwne, obrotowe, składane lub uchylne z funkcją rozszczelnienia.

Szczególnie warto zapoznać się z ofertą firmy Petecki oferującej okna tarasowe PATIO, które zainteresują Cię pod względem wyglądu oraz funkcjonalności. Oferowany produkt spełnia bowiem wymogi w zakresie oszczędności energii oraz bezpieczeństwa – co jest niezwykle ważne dla każdej osoby decydującej się na okna tarasowe. Możesztakże wyposażyć je w dodatkowy system antywłamaniowy, który zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa nawet podczas dłuższych nieobecności w domu. Okna te idealnie sprawdzą się jako wyjście na taras czy ogród, a także przy projektowaniu zimowych ogródków, które wostatni czasie zyskują duże uznanie w naszym kraju.

Okna tarasowe jakie wymiary?

Producent okien tarasowych przedstawi Ci propozycje wyglądu okien, których wymiary dobierze zawsze indywidualnie.Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ sam zdecydujesz, jak duże okna Cię interesują – w końcu w swoim wymarzonym domu musisz czuć się jak najlepiej. Specjalnie dla Ciebie producent zaprojektuje okna nawet niestandardowych wymiarów poprzez stworzenie systemów okiennych dających Twojemu pomieszczeniu dobre naświetlenie słoneczne oraz pozwalających rozkoszować się widokiem posiadanego ogrodu.

Czy posiadanie okien tarasowych jest bezpieczne?

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że im większe okno, tym łatwiejsze jest ono do sforsowania dla złodzieja. Dlatego, aby zwiększyć Twoje poczucie bezpieczeństwa można zamontować dodatkowe zabezpieczenia takie jak kluczyk w klamkach okiennych, dzięki któremu będziesz mógł zamknąć okno podczas nieobecności w domu. Oczywiście podstawową zasadą, o której każdy powinien pamiętać, jest nie pozostawianie otwartych okien kiedy planujemy opuszczenie domu. Dotyczy to każdego okna, a szczególnie tych znajdujących się na parterze budynku, ponieważ potencjalny włamywacz może dostać się do naszego mieszkania nie tylko przez okno tarasowe, ale także kuchenne czy te znajdujące się w łazience.

Warto zastanowić się również podczas projektowania miejsca na okna tarasowe, jaka wysokość Cię interesuje, ponieważ zarówno wysokość okien, jak i wielkość pokoju mogą być niestandardowe. Na przykład, jeśli pomieszczenie będzie z wysokim sufitem można do tego dobrać odpowiednie okna, które będą dopasowane do wysokości. Sprawi to poczucie harmonii oraz przemyślanego projektu Twojego domu.

Okna tarasowe nie spowodują utarty ciepła z mieszkania

Wbrew pozorom duże okna nie powodują, że pomieszczenie, w którym się one znajdują, będzie wymagało szczególnych rozwiązań grzewczych. Coraz częściej stosuje się okna z pakietem trzyszybowym, a przestrzenie pomiędzy poszczególnymi szybami wypełniane są gazem szlachetnym, którego zadaniem jest zatrzymanie ciepła w pomieszczeniu i nieprzepuszczaniu chłodnegopowietrzaz zewnątrz, szczególnie w okresach zimowych. Dodatkowo materiał, z którego wykonane są okna PATIO, jest dobrym izolatorem gwarantującym komfort termiczny.

Warto postawić na okna tarasowe PATIO, aby nadać Twojemu wnętrzu nowoczesności i poczucia lekkości oraz abyś mógł mieć ciągły kontakt z naturą poprzez rozkoszowanie się widokiem przyrody i wpuszczaniu do swojego domu bardzo dużej ilości światła słonecznego.