Jak urządzić toaletkę

Toaletka była niegdyś jednym z elementów wyposażenia pokoju każdej kobiety. W tym celu konstruowano meble, które służyły wyłącznie do przechowania akcesoriów do pielęgnowania urody. Im pani była zamożniejsza, tym piękniejszy mebel posiadała. Toaletki przeżywają obecnie swoją drugą młodość i powracają do naszych domów.

Idealna toaletka to taka, która w pełni odpowiada na potrzeby swojej właścicielki. Posiadaczki dużej ilości kosmetyków muszą zaopatrzyć się w obszerniejszy mebel z większą liczbą szufladek i schowków. W ten sposób z łatwością uporządkujemy swoje kosmetyki kolorowe, pielęgnacyjne oraz przydatne akcesoria do makijażu, jak pędzle Hakuro, patyczki, blendery, gąbki i wiele innych drobiazgów. Dobrze, jeżeli stanowisko współgra z ogólnym wystrojem panującym we wnętrzu, ale może również stanowić element kontrastujący. Toaletka znacznie przyspieszy codzienne szykowanie do wyjścia. Dodatkowy plus jest taki, że nie blokujesz rano łazienki, kiedy inni zabiegani domownicy już są spóźnieni. Urządzając swoje małe królestwo warto pamiętać o kilku zasadach.

Porządek to podstawa

Wybierając mebel, zwróć uwagę czy toaletka posiada wystarczającą ilość szuflad, półeczek i schowków. W ten sposób maksymalnie zagospodarujesz przestrzeń i zachowasz porządek w swoich kosmetykach.

Dobra lokalizacja

Kluczowe znaczenie ma odpowiednie ustawienie toaletki. Najlepsze będzie takie miejsce, w którym twarz będzie równomiernie oświetlona przez światło dzienne, co znacznie ułatwi wykonywanie makijażu. W niektórych modelach zamontowane są specjalne lampy, które dają rozproszone światło. Możesz również dokupić osobno lustro z oprawkami, w które należy wkręcić przydymione żarówki. Najlepiej połączyć oba rodzaje światła i oprócz naturalnego zainstalować dwa małe kinkiety po bokach lustra.

W jednym stylu

Toaletka powinna być dopasowana w miarę możliwości do ogólnej stylistyki panującej we wnętrzu. Wyjątek stanowią toaletki utrzymane w klasycznym stylu, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Zwróć uwagę na kolorystykę, która nie może kłócić się z innymi barwami.

Personalizacja

Warto ozdobić mebel według własnego pomysłu i nadać mu osobisty charakter. Ozdobą mogą być nawet pędzle Hakuro, które włożone do wazonika staną się oryginalną dekoracją. Ciekawym dodatkiem może być stara puderniczka z dużym puszkiem lub wieszak na bransoletki, wisiorki, naszyjniki i kolczyki. Ładnie wyeksponowana biżuteria doda stylu i szyku.

Jeżeli nie chcesz kupować kolejnego mebla do sypialni, wystarczy, że zaadaptujesz w tym celu zwykłą komodę. Możesz ją przemalować, a nad blatem zawiesić lustro.