Jakich sztućców może potrzebować Twoja jadalnia?

Kiedyś uważane za luksus, dziś stosowane w każdym domu, metalowe sztućce dostępne są w szerokim wyborze rodzajów i sposobów wykończenia. Najtańsze komplety sztućców ze zwykłej stali nierdzewnej znajdziemy w każdym supermarkecie. Bardziej eleganckie sztućce Villeroy & Boch lub inne, markowe sztućce stalowe, wykonane ze stali szlachetnej, nierdzewnej, chromowo-nikolowej (najczęściej jest to stal typu 18/10), kwasoodpornej możemy znaleźć w sklepach specjalizujących się w sprzedaży akcesoriów do kuchni i domu, a także w sklepach z prezentami ślubnymi – wieloczęściowe komplety eleganckich sztućców to klasyczny przykład prezentu ślubnego.

Z jakich elementów składa się podstawowy komplet sztućców?

Podstawowy komplet sztućców to zwykle tzw. zestaw obiadowy dla sześciu osób. W jego skład wchodzą duże sztućce – łyżka do zupy, nóż i widelec, a także małe sztućce, zwykle jest to łyżeczka do kawy/herbaty, ewentualnie widelczyk deserowy do ciasta. Dla przykładu w skład rozbudowanego kompletu sztućców Villeroy & Boch dla 12 osób zwykle wchodzi również łopatka do ciasta, specjalna łyżeczka do cukru, widelec do mięs i chochelka do zup/sosów. Oczywiście im więcej elementów wchodzi w skład danego kompletu, tym większa różnorodność sztućców, jakie w nim znajdziemy. W składzie ekskluzywnych kompletów mogą znaleźć się specjalistyczne sztućce do raków lub innych, wykwintnych potraw.

Co warte podkreślenia, decydując się na podstawowy, markowy zestaw obiadowy, zawsze można dokupić do niego pojedyncze, bardziej specjalistyczne sztućce, takie jak wspomniane wcześniej chochle, widelce do mięs, łopatki do ciasta i wiele innych. Jeśli zdecydujemy się na tego typu rozwiązanie, warto pozostać przy markowych produktach, inwestując na przykład we wspomniane wcześniej sztućce Villeroy & Boch – takie sztućce będą do siebie dopasowane pod względem jakości wykonania i wyglądu zewnętrznego, przez co pozwolą zbudować jednorodną, wieloczęściową zastawę stołową.

Z ilu części powinien składać się komplet sztućców?

Zasadniczo im więcej elementów tym lepiej. Dysponując większym kompletem sztućców Villeroy & Boch możesz z powodzeniem organizować różnego rodzaju przyjęcia i imprezy okolicznościowe dla maksymalnie 12 osób. Jeśli w przyszłości planujesz organizację większych przyjęć, inwestycja w markowe sztućce Villeroy & Bosch również wydaje się w pełni zasadna. Dokupienie dodatkowego zestawu identycznych sztućców w przyszłości, nie powinno stanowić żadnego problemu. Jeśli wiesz, że w domu nigdy nie będziesz organizować wystawnych przyjęć dla większej liczby gości, możesz pozostać przy komplecie na sześć osób i ewentualnie dokupić do niego dodatkowe akcesoria.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.kiwimag.pl/villeroy-boch-sztucce-cat-191