Jakie oświetlenie do salonu – porady aranżacyjne

Salon to miejsce spotkań i odpoczynku. To właśnie tu spotyka się cała rodzina, by przebywać ze sobą. Salon to również miejsce wielofunkcyjne. Potrzebne jest więc właściwe oświetlenie, które będzie nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również funkcjonalne. Jeśli zastanawiasz się, jak zaaranżować przytulny salon oraz jakie oświetlenie wybrać zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Lampy do salonu – funkcjonalność na pierwszym miejscu

Lampa do salonu to jeden z podstawowych elementów wyposażenia salonu. Zastanawiasz się, jakie lampy wybrać? Jakie oświetlenie będzie odpowiednie do salonu? Jego wybór może okazać się nieco problematyczne, ze względu na duży wybór. Na rynku znaleźć można różnego rodzaju lamy, żyrandole i kinkiety. Dzięki nim błyskawicznie możesz odmienić prosty salon w stylowe wnętrze. Oświetlenie potrafi sprawić, że każde wnętrze stanie się nie tylko funkcjonalne, ale również po prostu ładne.

Stylowe oświetlenie nie musi być drogie. Liczy się bowiem to, w jaki sposób je zaaranżujemy. Jeśli salon jest otwarty na kuchnię, warto zadbać również o oświetlenie korytarza.

Jak oświetlić salon?

Jak oświetlić salon, by była jak najbardziej funkcjonalny? To niełatwe zadanie, jednak liczy się właściwa aranżacja. Planując oświetlenie salonu, zastanówmy się najpierw, czy zależy Ci na jego funkcji użytkowej czy jednak ważniejsza jest jednak funkcja dekoracyjna oraz rekreacyjna. Salon często uważa się za najważniejsze miejsce w domu. To właśnie tu spędzamy najwięcej wolnego czasu. W salonie spotykamy się z bliskimi, oglądamy telewizję czy relaksujemy się przy ulubionej książce.

To, jak oświetlimy salon, zależy, czy nasze pomieszczenie będzie przytulne. Za pomocą użytego światła możemy stworzyć klimat lub zmienić salon w prawdziwie stylowe wnętrze, które może stać się centrum domowego relaksu i spokoju. Właściwie dobrane światło wprowadzi nas również w romantyczny nastrój.

Zanim zaczniemy planowanie światła w salonie, warto najpierw zastanowić się nad rozmieszczeniem sprzętów. Zaplanujmy więc, gdzie stanie sofa, stół, krzesła, telewizor czy stolik kawowy. Właściwe ustawienie kanapy, foteli, telewizora czy stołu sprawi, że będziemy mogli dobrać oświetlenie do funkcji, jaką ma spełniać pomieszczenie.

Duże znaczenie ma również dostęp do naturalnego światła oraz wielkość naszego salonu. W salonach najlepiej sprawdzą się lampy, które spełniają wiele funkcji. Najlepiej zastosować w salonie kilka niezależnych od siebie źródeł światła. Wówczas mamy możliwość wykonywać jednocześnie kilka czynności. W salonie idealnie sprawdzi się lampa, która będzie nadawać się zarówno do salonu, jadalni czy kuchni.

Salon jako centrum domu to pomieszczenie, w którym warto zwrócić szczególną uwagę na oświetlenie. Dobór właściwych lamp pozwoli nam stworzyć komfortowe, przytulne i jednocześnie funkcjonalne wnętrze.