Master bedroom – co to takiego?

We współczesnej architekturze coraz częściej spotyka się pomieszczenia uniwersalne, łączące w sobie funkcję kilku różnych wnętrz. Należy do nich chociażby tzw. master bedroom, czyli pomieszczenie, które w dużych mieszkaniach i domach coraz częściej zastępuje sypialnię, zarezerwowane wyłącznie dla gospodarzy.

Master bedroom służy swoim właścicielom za sypialnię, łazienkę i garderobę. Najważniejszym meblem, tak jak w każdej sypialni, powinno być duże, efektowne łóżko. Oprócz tego w pomieszczeniu powinny znajdować się meble i urządzenia, które pozwalają się zrelaksować i wypocząć.

Łazienka może stanowić osobne pomieszczenie, ale także być pozbawiona wszelkich ścian i przegród. W takiej formie prezentuje się niezwykle efektownie, trzeba jednak zaznaczyć, że zdaniem niektórych nie zapewnia intymności niezbędnej w łazience.

 Część garderobiana zwykle również umieszczana jest w tym samym pomieszczeniu, co część sypialna. Musimy mieć na uwadze, że w tego rodzaju aranżacjach niezbędne jest utrzymanie porządku w garderobie, z czym wiele osób ma spore problemy. W przeciwnym razie nasza master bedroom pewnością nie będzie prezentowała się dobrze i straci cały swój urok.