Meble na wymiar – najlepszy wybór, by dobrze zagospodarować wnękę

Na wnękę w mieszkaniu patrzy się zwykle jak na coś problematycznego. Można jednak na nią spojrzeć jak na element, który daje różne możliwości w zakresie meblowania i aranżacji wnętrza.

Można ją w ciekawy sposób zagospodarować. Wnęki mają różną szerokość oraz głębokość, więc jedynie dzięki meblom na wymiar da się je optymalnie wykorzystać. Będą zagospodarowane racjonalnie, estetycznie się przy tym prezentując.

Szafa na wymiar w głębokiej wnęce

Jeśli wnęka ma minimum 65 cm głębokości, to można umieścić w niej szafę. Taka głębokość jest niezbędna, ponieważ po wykonaniu w niej drzwi przesuwnych musi pozostać odpowiednia przestrzeń na ubrania. By rozwieszone na wieszakach się nie pogniotły, musi być minimum 55 cm. Jest to przestrzeń wewnątrz, dlatego cała wnęka musi być głębsza. Jaką szafy na wymiar będą miały szerokość, to już zależy od szerokości wnęki. By optymalnie wykorzystać miejsce wewnątrz, nad drążkiem można wykonać półkę. Jeśli jest to potrzebne, a szerokość na to pozwala, to można także wykonać półki z boku szafy.

Meble do zagospodarowania płytszej wnęki

Wnęka o sporej głębokości to idealne miejsce na szafę. Płytszą też można ciekawie zagospodarować. Można zamówić do niej półki. Dzięki temu zyska się regał. Jeśli chce się na nim eksponować ładne rzeczy, to brzegi wnęki można wyłożyć sztukaterią. Miejsce takie stanie się ozdobą pokoju. Mogą także w takim wgłębieniu znaleźć się meble na wymiar takie jak np. komoda, konsola albo szafka pod telewizor. Nad nimi mogą zawisnąć półki. Wykorzystanie wnęki jako miejsca na sporą komodę pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni, a przy tym ma się pakowny mebel. Cokolwiek by w takim wgłębieniu wstawić, zawsze wiąże się to z lepszym zagospodarowaniem przestrzeni. Niezbędne jest jednak umieszczenie tam takich mebli, które będą pasować. To gwarantuje możliwość zamówienia ich pod wymiar.

Jeśli w jakimś pomieszczeniu jest wnęka, to warto spojrzeć na nią świeżym okiem. Może pojawić się inspiracja, jak ten obszar wykorzystać. Jeśli zaś już jakoś jest ona zagospodarowana, to można się zastanowić, czy da radę zrobić to lepiej. Warto pomyśleć o racjonalnym zagospodarowaniu jej, nawet jeśli jest płytka. Z pewnością przydadzą się półki na różne drobiazgi, a to będzie dla nich idealne miejsce.