Nowoczesne elementy dekoracyjne dla Twojego domu

Wnętrze domu dekorować można na wiele różnych sposób. Wykorzystuje się do tego celu różnorodne materiały wykończeniowe na ściany i podłogi, różne rodzaje osłon okiennych, rośliny, meble i sprzęty. Ważnym elementem dekorującym wnętrza współczesnych mieszkań jest także oświetlenie. Lampa podłogowa, dekoracyjny kinkiet i żyrandol to tylko wycinek większej oferty, jaką dla osób urządzających swój dom przygotowali współcześni producenci oświetlenia wewnętrznego. Sztuczne źródła światła nie tylko rozświetlają przestrzeń, budując określony klimat wnętrza, ale przy okazji same w sobie stanowią także doskonałe źródło dekoracji. Dzięki stylowym lampom wiszącym czy wyposażonym w dekoracyjne klosze lampom podłogowym, wnętrza współczesnych mieszkań zyskują na atrakcyjności wyglądu i funkcjonalności. A które rodzaje oświetlenia najlepiej sprawdzą się w charakterze przedmiotów o funkcji dekoracyjnej?

Nowoczesne lampy stojące

To wyjątkowa kategoria oświetlenia, która jednocześnie pełni dwie funkcje. Po pierwsze, pełni funkcję oświetlenia użytkowego, zwłaszcza gdy taką lampę stojącą ustawiamy tuż przy niewielkim stoliku kawowym lub przy sofie – wtedy, w pewnych sytuacjach możemy zrezygnować z włączania oświetlenia centralnego, sufitowego. Po drugie, pełni funkcję oświetlenia dekoracyjnego. Lampa stojąca o designerskiej formie, lampa wygięta w łuk lub lampa z dekoracyjnym abażurem, sama w sobie stanowi ciekawy element dekorujący wnętrze salonu, sypialni czy pokoiku dziecięcego. Dzięki oryginalności kształtów i precyzyjnemu wykończeniu, taka lampa jest dekoracją nawet wówczas, gdy jej nie włączymy. W sklepach z oświetleniem znajdziesz bogaty wybór nowoczesnych i bardziej tradycyjnych lamp stojących. Jeśli poszukujesz dekoracji do nowocześnie urządzonego domu, najlepszym wyborem będą oczywiście te pierwsze, czyli lampy o oryginalnym kształcie, ale stosunkowo prostej budowie.

Gdzie umieścić lampę podłogową?

Nowoczesna lampa podłogowa może być ustawiona nie tylko w przestronnym salonie, ale także w pomieszczeniu o nieco mniejszej powierzchni. Dobrym miejscem na designerską lampę może być minimalistycznie urządzona sypialnia, pracownia lub gabinet. Dekoracyjne lampy podłogowe sprawdzą się także jako rodzaj dodatkowego oświetlenia w pokoiku dziecięcym lub w pokoju młodzieżowym, stając się ciekawą alternatywę dla oświetlenia ściennego tj. kinkiet czy plafon. Ze względu na dwojaką funkcję pełnioną przez tego typu lampy, najczęściej ustawia się je w miejscach, które wymagają dodatkowego doświetlenia, przy stolikach, fotelach lub przy niedużych ławach czy stołach.

Artykuł powstał we współpracy z https://light4u.pl/pol_m_lampy-wewnetrzne_Lampy-stojace-155.html