Nowoczesne meble do sypialni

Sypialnia to pomieszczenie, które było częścią składową szlacheckich dworków, gości przy tym również w domach i mieszkaniach w dwudziestym pierwszym wieku. Jego funkcje nie zmieniają się. Nie oznacza to jednak, że wygląd sypialni również musi pozostawać niezmienny pomimo upływu czasu. Jeśli nie przepadamy za meblami w stylu retro – możemy odetchnąć z ulgą. W sklepach, w coraz większej liczbie, pojawiają się nowoczesne meble sypialniane. Przyjrzyjmy się im zatem bliżej

Cechy nowoczesnych mebli sypialnianych

Jak rozpoznać nowoczesne meble sypialniane? Osoby, które poszukują takich rozwiązań, zwracają uwagę przede wszystkim na dobór materiałów, z których wykonuje się dziś meble. Tu na pierwszy plan wysuwa się drewno – zarówno odkryte, jak i schowane pod warstwą przyjemnej w dotyku i łatwej w czyszczeniu tkaniny obiciowej. W cenie jest jednak również szkło, które wykorzystuje się zarówno do produkcji stolików, jak i szafek nocnych. Twórcy nowoczesnych mebli do sypialni nie boją się też łączenia ze sobą różnych typów materiału. Najpopularniejsze jest zestawienie szkła i metalu. Ciekawym połączeniem jest jednak również to, w którym metal pojawia się w towarzystwie tworzywa sztucznego.

Lista cech nowoczesnych mebli w sypialni jest jednak znacznie dłuższa i obejmuje, między innymi:

  • minimalizm,
  • funkcjonalność,
  • wykorzystywanie materiałów przyjaznych środowisku naturalnemu.

Co warte podkreślenia, meble nowoczesne nie muszą być wcale rozwiązaniami drogimi. Osoby zainteresowane zainwestowaniem w nie mogą być więc pewne, że nie ucierpi na tym ich budżet.

Nowoczesne łóżko w sypialni

Bez względu na to, jaka jest nasza koncepcja sypialni, nie powinno być dla nas zaskoczeniem to, że jej sercem jest łóżko. Nie zaskakuje więc to, że jego producenci prześcigają się w oryginalnych rozwiązaniach. Za najciekawsze uznawane są obecnie łóżka kontynentalne zwracające na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że charakteryzuje je wyjątkowy wygląd. Są wyraźnie wyższe niż klasyczne łóżka, co docenią z pewnością wszystkie te osoby, które zmagają się z problemami z mięśniami i stawami. Plusem łóżek kontynentalnych jest również to, że normą jest dziś wprowadzanie do nich imponujących rozmiarów skrzyń na pościel. Można zmieścić w nich nie tylko zestaw jesienny i zimowy, ale również rzadziej używane ubrania oraz wiele innych akcesoriów, z których nie korzysta się na co dzień.

Szukając nowoczesnych mebli sypialnianych nie musimy jednak ograniczać się do łóżek kontynentalnych. Nowoczesność jest często utożsamiana z prostotą, nic więc dziwnego, że w cenie są również łóżka wykonane z litego drewna oraz z okleiny drewnianej. Te są przeważnie surowe w formie, charakteryzuje je jednak wytrzymałość oraz to, że nie zajmują zbyt wiele miejsca w pomieszczeniu. Można na nie liczyć także wtedy, gdy chce się zmienić dość radykalnie wystrój wnętrza. Atutem drewna jest przecież to, że jest w stanie wpisać się w każdy rodzaj stylistyki.

Co wokół łóżka?

Nowoczesność może, ale wcale nie musi kojarzyć się nam z minimalizmem. Przyglądając się meblom sypialnianym w sklepie Meble BIK można więc docenić ich różnorodność. Największy wybór dotyczy stolików i szafek nocnych, bo te przydają się zarówno osobom szybko zapadającym w sen, jak i tym, które lubią poczytać książkę albo obejrzeć odcinek serialu. Bardzo oszczędne w formie rozwiązania idą w tym wypadku w parze z tymi, które mają nietypowe kształty i zdobienia.

Nowoczesna sypialnia może być jednak bardziej obficie umeblowana. Na liście znajdujących się w niej rozwiązań można więc znaleźć również szafy na ubrania, komody oraz toaletki. W nowoczesnych zestawach coraz częściej znajduje się dla nich miejsce, a kupujący nie ukrywają swojego zadowolenia z tego powodu. Ciekawie prezentują się także regały na książki, pojedyncze półki swobodnie przytwierdzone do ściany oraz eleganckie szafki, na których można umieścić sprzęt multimedialny. Dominuje stonowana kolorystyka, która umożliwia łatwe wyciszenie się, coś dla siebie znajdą jednak również zwolennicy bardziej zdecydowanych rozwiązań.