Piękne meble do salonu

W większości domów salon jest najważniejszym pomieszczeniem. Spędzamy tam bowiem większość swojego wolnego czasu i razem, wspólnie jemy posiłki i rozmawiamy o swoich sprawach. Salon powinien więc być dostosowany do potrzeb indywidualnych każdej rodziny. Nie zawsze może być to jedynie miejsce do relaksu i zabawy. W niektórych domach jest to także pokój, w którym się pracuje, odrabia lekcje i jada posiłki. Kiedy projektujemy nasz salon, powinniśmy więc zadbać koniecznie o jego funkcjonalność.

Większość osób mieszka w blokach i ma do dyspozycji zaledwie dwudziestometrowe pomieszczenia. Jeżeli zostaną one odpowiednio zaprojektowane, salon może być ulubionym miejscem wszystkich członków rodziny.

Jakie meble powinny znaleźć się w każdym salonie?

  • wygodna i duża kanapa
  • stół z krzesłami (przynajmniej tyle krzeseł, ile w domu mieszka osób)
  • stolik pod telewizor, lub komoda, na której można ustawiać bibeloty.

W większości domów, w salonie znajdują się również praktyczne witrynki, w których można przechowywać naczynia oraz książki. Należy pamiętać o tym, że często w salonie trzeba również przechowywać przedmioty. Często znajdują się w nim obrusy, serwety, sztućce i inne rzeczy. Warto wybrać więc meble, w których można ukryć takie przedmioty. Wspaniale sprawdzają się niskie szafki pod telewizor z głębokimi szufladami i właśnie rzeczone witrynki.

Można również, jeżeli pozwoli nam na to miejsce w salonie, postawić przed kanapą niewielki stoliczek, czy ławę. Znacznie ułatwia to i umila oglądanie telewizji. Na ławie można bowiem odstawić kubek z napojem, szklankę, czy talerzyk. Większość osób uważa, że kiedy wybieramy meble do salonu, powinniśmy raczej stawiać na prostotę i klasykę. Wcale nie chodzi o to, aby wybierać tradycyjne meblościanki. Powinny być to jednak meble w kolorach neutralnych i o neutralnych kształtach. Dzięki temu, takie meble z powodzeniem mogą nam posłużyć przynajmniej przez kilka lat. Lepiej nie wybierać mebli ekstrawaganckich, ponieważ mogą się nam one szybko znudzić. Dobrze jest również wybierać meble drewniane, ponieważ drewno jest bardzo trwałym materiałem. W salonach świetnie sprawdzają się meble dębowe. Jeżeli chcemy, aby wnętrze miało charakter i duszę, najlepiej jest to stworzyć przy pomocy dodatków. To one tak naprawdę nadają wnętrzu klimat. Dzięki dodatkom, takim jak poduszki, koce, zasłony, czy obrusy, można w kilka chwil i za niewielkie pieniądze odmienić swoje wnętrze całkowicie. Jest to znany patent wielu projektantów wnętrz.

Projektując salon, pamiętajmy również o właściwym jego oświetleniu. Źródło światła koniecznie powinno znaleźć się nad stołem, czyli często miejscem do pracy. Poza tym, lepiej postawić na kilka niewielkich źródeł światła. Dzięki temu, można dowolnie regulować natężenie światła w swoim pokoju. Doskonale sprawdzają się duże lampy stojące, podłogowe, które można regulować i zmienić ich miejsce położenia, bez przenoszenia całej lampy. Koniecznie należy do nich wybierać żarówki energooszczędne lub LED, które pozwolą nam zaoszczędzić na energii.

Jeśli interesują Cię stoliki, narożniki, kanapy i inne meble do salonu to zapraszamy na Furniture Sobczak.