Wzorowo zarządzane biuro

Prowadzenie własnej firmy budzić może mieszane uczucia. Z jednej strony to wspaniała szansa, by wziąć swój los w swoje ręce i zacząć spełniać swoje największe zawodowe plany. Z drugiej jednak to lawina nowych, nierzadko monotonnych obowiązków. Dobry przedsiębiorca w końcu nie tylko snuje wizje, ale musi również dobrze zarządzać codziennymi zadaniami w firmie i niestety bardzo często zmagać się z różnymi przeszkodami, które okazują się znacznym utrudnieniem w dążeniu do celów.

Chociaż zarządzanie firmą wymaga wiele czasu, uwagi i energii, to jednak nie można dać się też zwariować. Dobry szef wcale nie musi wszystkiego doglądać. Zamiast tego znajduje profesjonalistów, którzy trochę odciążą go w codziennych obowiązkach. Na dobry początek dobrze jest znaleźć biuro rachunkowe, które zajmie się typową papierkową robotą. Dobrze jest też skupić się na biurze. Nawet jeśli nie jest wielkie, koniecznie znaleźć trzeba osobę, która zajmie się systematycznym sprzątaniem. Chociaż niektórzy decydują się w takiej sytuacji na zatrudnienie na parę godzin w tygodniu osoby z zewnątrz, to nie zawsze jest to najlepsza opcja. Osoby z zewnątrz przede wszystkim nie zawsze muszą okazać się profesjonalne. Warto też zastanowić się, kiedy w takim wypadku osoba taka będzie sprzątać biuro. Gdy nie ma się dla niej pełnego zaufania, raczej nie ma mowy o pozostawieniu jej samej w biurze po godzinach.

Takiego dylematu nie mają już te firmy, które zdecydują się skorzystać z usług firm sprzątających. Te najlepsze mają w swojej ofercie sprzątanie biur, a lista ich usług jest coraz bardziej rozbudowana.

Można im zlecić więc:

  • odkurzanie
  • sprzątanie firmowej łazienki
  • sprzątanie w firmowej kuchni lub aneksie
  • mycie podłóg
  • czyszczenie tapicerek
  • mycie okien.

Na samej usłudze się jednak bardzo często nie kończy. Okazuje się, że najlepsze oferują oferują nie tylko usługi, ale i zapewniają w koszcie wszystkie niezbędne materiały, sprzęty i narzędzia. To oszczędność i wygoda dla przedsiębiorcy, który nie tylko nie musi troszczyć się o ich zakup, ale i szukać na nie miejsca. W małych biurach jest zaś to bardzo ważne.

Współpraca z tymi najlepszymi firmami sprzątającymi przebiega zazwyczaj bezproblemowo, ale standardowo lepiej jest mimo wszystko chuchać na zimne. Podstawa to oczywiście dobrze skonstruowana umowa o współpracy. Trzeba w niej nie tylko ustalić czas, dzień i cenę współpracy, ale przede wszystkim zakres obowiązków do wykonania. Im dokładniejsza zaś ta lista, tym łatwiej jest weryfikować efekty pracy i rozliczać się z firmą sprzątającą.

Warto pamiętać, że taka współpraca to wbrew pozorom nie tylko kolejne rutynowe zadanie do wykonania. Sprzątanie jest znacznie ważniejsze niż można nawet przypuszczać. To doskonała inwestycja w wizerunek firmy. Okazja, by za każdym razem robić bardzo pozytywne wrażenie nie tylko na klientach firmy i biznesowych wspólnikach, ale również i samych pracownikach. W schludnym, świetnie urządzonym miejscu nie tylko przyjemnie spędza się czas, ale i o wiele wydajniej się pracuje.

Publikację przygotowała firma oferująca profesjonalne sprzątanie biur w Warszawie – 100% profesjonalizmu.