Podłoga w salonie

Jedną z podstawowych decyzji, które musimy podjąć przy urządzaniu własnego salonu jest wybór odpowiedniego pokrycia podłogi. Możliwości w tym względzie są naprawdę szerokie. Poniżej przedstawiamy pokrótce najpopularniejsze rozwiązania.

1130919_persian_carpetZdecydowana większość z nas ma w swoich salonach panele podłogowe. Ich zalety są dość łatwe do przewidzenia. Panele są łatwe w montażu. Przy odrobinie dobrych chęci można położyć je samodzielnie, oszczędzając przy tym nieco pieniędzy.

Droższa, ale i bardziej efektowna alternatywa dla paneli to deska podłogowa. Deski są dostępne w nieco mniejszych wyborze niż panele, jednak są od nich bardziej wytrzymałe. Wiele osób twierdzi też, że deski prezentują się bardziej elegancko i stylowo. Dzięki temu szczególnie dobrze prezentują się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym.

W niektórych salonach spotyka się też duże płytki terakotowe. Ich największą zaletą jest to, że łatwo je utrzymać w czystości. Z drugiej strony płytki są zimne w dotyku, co nie każdemu odpowiada.

Aby dodać przytulności podłodze w salonie dobrze jest ułożyć na niej dywan lub skórę. To dodatkowy akcent dekoracyjny, ale i świetny sposób na przedłużenie żywotności podłogi.