Jak wygospodarować dodatkowy pokój?

Metraż naszych mieszkań jest ograniczony i zwykle zbyt mały niż byśmy sobie tego życzyli. Pojawiają się jednak sytuacje, w których wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia okazuje się wręcz niezbędne. Jak sobie z tym poradzić?

1413110_apartament_interiorNajprostsze rozwiązanie to umieszczenie w salonu aneksu kuchennego. W ten sposób pomieszczenie, w którym do tej pory znajdowała się kuchnia można zagospodarować w inny sposób. Aneks sprawdza się przede wszystkim w przypadku tych rodzin, które nie gotują zbyt często. W innym przypadku stosy naczyń zalegających w zlewie czy niezbyt przyjemne zapachy roznoszące się w czasie gotowania mogą oszpecić nasz salon.

Inne rozwiązanie to zrezygnowanie z osobnej sypialni na rzecz spania w pokoju dziennym. Nie wszyscy czują się z tym komfortowo, jednak w ten sposób można uzyskać dodatkowe pomieszczenie, gotowe do aranżacji. Decydując się na nocowanie w salonie, musimy przede wszystkim zaopatrzyć się w wygodną rozkładaną kanapę. Musimy też wyrobić sobie nawyk ścielenia łózka tuż po tym, jak z niego wstaniemy.

Najprostszy, choć nie zawsze satysfakcjonujący sposób to rozdzielenie dużego pomieszczenia na dwa mniejsze. Można w tym celu wykorzystać ściankę działową, ale również wysoki regał, czy efektowny parawan.