Powierzchnia magazynowa nie tylko w hipermarkecie

Obecnie założenie własnej działalności gospodarczej nie prezentuje sobą większego problemu. Przebicie się przez wymogi formalne wcześniej lub później jest do załatwienia. Problemy mogą pojawić się w momencie tworzenia przestrzeni magazynowej niezbędnej do gromadzenia artykułów przeznaczonych do sprzedaży. Wśród profesjonalnych rozwiązań znajdujących zastosowanie praktycznie w każdym rodzaju oraz rozmiarze biznesu są regały magazynowe Mago.

Magazyn, a wysyłka bezpośrednia

W przestrzeni biznesowej panują podzielone opinie odnośnie zasadności posiadania stacjonarnego magazynu w przypadku małych oraz mikro przedsiębiorstw. Dlaczego? Rozchodzi się jak zawsze o koszty. Czasem faktycznie bardziej opłacalnym jest zrezygnowanie z wypełniania ograniczonej przestrzeni (szczególnie, kiedy firma prowadzona jest na przykład z obrębu własnego mieszkania) regałami magazynowymi, a przejście na wysyłkę bezpośrednią towarów do klientów od producenta. Sprawa jest tutaj bardzo dyskusyjna. O ile jesteśmy pewni solidności i dostępności towaru u producenta można zaryzykować, jednak posiadanie chodliwego towaru na „własnym” stanie np. w postaci książek (jeśli prowadzimy sprzedaż internetową) daje nam poczucie bezpieczeństwa, że klient nie będzie musiał czekać na swój towar. Regały magazynowe Mago nie przedstawiają sobą dużego kosztu, a szeroka dywersyfikacja pozwala na doskonały dobór spośród oferowanych wariantów, co do swoich potrzeb.

Magazyn, to pewność

Posiadanie powierzchni magazynowej nawet w wydaniu mikro jest zabezpieczeniem swoich interesów na przyszłość i nigdy nie powinno być traktowane, jako koszt. Nie warto dla chwilowej oszczędności narażać się na większe przyszłościowe straty mogące wyniknąć z niezadowolenia klientów. Brak towaru na czas to jasny sygnał braku profesjonalizmu, solidności i zdeklarowania na potrzeby odbiorców. Jeśli nasza firma jest nowa to wizerunek oraz zaufanie stanowi „być albo nie być” między dalszym prawidłowym (i co najważniejsza opłacalnym) funkcjonowaniem na rynku. Regały magazynowe w takim zestawieniu to mały koszt.