Praktyczne opakowania kartonowe dla sklepów wysyłkowych

Od kilku lat sklepy wysyłkowe stale zyskują na popularności. Wynika to m.in. z faktu, iż są łatwiejsze i mniej kosztowne w prowadzeniu niż stacjonarne punkty handlowe.

Niemniej jednak, funkcjonowanie takiego biznesu nakłada na właściciela obowiązki, których nie ma w przypadku tradycyjnych sklepów. Chodzi głównie o sprawną i szybką wysyłkę sprzedawanych towarów. Zazwyczaj trzeba je odpowiednio zapakować, by w całości i bez jakichkolwiek uszkodzeń dotarły do klienta. Do tego celu najwygodniej jest wykorzystywać kartonowe pudełka, które umożliwiają wygodny transport produktów.

Żeby w sklepie wysyłkowym nigdy nie zabrakło pudełek na produkty, najlepiej jest znaleźć dobrego producenta kartonów. Przykładem firmy dostarczającej na rynek opakowania kartonowe i tekturowe jest Tek-Pud. Oferuje ona pudełka różnego typu i w wielu wersjach rozmiarowych, dzięki czemu praktycznie każdy sklep on-line znajdzie tu kartony odpowiadające sprzedawanym towarom.

Działający zdalnie sprzedawcy mogą tu nabyć pudełka o odmiennej gramaturze. Do lżejszych towarów dobre będą te cieńsze, 3-warstwowe tektury, natomiast do przesyłek cięższych i wysyłanych w dalsze miejsca rekomendowane są tektury 5-warstwowe. Ich grubość waha się od 1,5 mm do 6,5 mm, natomiast gramatura od 300 g/m2 do 1500 g/m2. Kształty kartonów znacznie różnią się od siebie, co pozwala precyzyjnie dopasować je do konkretnych przedmiotów, jakie będą do wkładane do środka. Ponadto zamawiający może zadecydować, w jaki sposób łączone mają być wybierane przez niego pudelka. Dostępne są zarówno te klejone i szyte.

Kartony występują w kolorze białym i szarym. W zależności od potrzeby, kartony mogą być wyposażone w pokrywę lub nie. Sposób zamykania zależny jest od wybranego modelu. Po ustaleniu szczegółów, wykonywane są też pudełka na indywidualne zlecenia sklepów internetowych. Dzięki temu można nabyć kartony fasonowe z otworami wentylacyjnymi, różnymi metodami zamknięcia czy perforacją. Elastyczna oferta producenta umożliwia pełne dostosowanie kartonów do oczekiwań każdego sklepu wysyłkowego.