Szafa idealna – jaka powinna być?

Szafa to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego domu i mieszkania. Jej wybór w dużej mierze rzutuje na funkcjonalność naszego mieszkania, dlatego nie warto go bagatelizować.

Idealna szafa

Dobra szafa powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Zastanów się, jak wiele miejsca będzie Ci potrzebne na rozwieszenie ubrań, a które z nich możesz swobodnie układać na półkach. Musisz też zawczasu zdecydować, czy będzie przechowywać w szafie tylko te ubrania, które nosisz na co dzień, czy też będziesz trzymać tam także grube, zimowe ubrania i kurtki poza sezonem. Dzięki temu łatwiej będzie Ci wydzielić obszar na ubrania, których używasz na co dzień i na te, których nie musisz mieć pod ręką.

Warto skorzystać z udogodnień, dzięki którym nawet niewielka szafa będzie w stanie pomieścić sporo ubrań. Na uwagę zasługują chociażby specjalne wieszaki na krawaty. Zadbaj także o miejsce na buty. Najlepiej sprawdzają się specjalne stojaki na szynach, które pozwolą nam pomieścić o wiele więcej par od tradycyjnych półek.

Kolejne praktyczne rozwiązanie to zamontowanie w szafie wewnętrznego oświetlenia. Niewielkie diody lub lampki znacznie ułatwią nam odszukanie rzeczy, która akurat jest nam potrzebna, nawet po ciemku.