Szafy metalowe – najlepszy wybór do zakładu pracy

Dobór odpowiedniego umeblowania do miejsca pracy może niekiedy nastręczać sporo trudności. W takim przypadku warto postawić na meble metalowe.

W sklepach oferujących meble przeznaczone do zakładów pracy znaleźć można pełną gamę różnych produktów, które przeznaczone są dla pracowników umysłowych oraz fizycznych. Prym od lat wiodą meble metalowe, które obecnie także dostępne są w wielu różnych wariantach do wyboru.

Dlaczego warto zdecydować się na szafy metalowe i inne meble metalowe? Jaki asortyment mogą zaproponować nam obecnie firmy projektujące i produkujące tego typu umeblowanie? Sprawdź teraz, gdy także jesteś na etapie wyboru odpowiedniego umeblowania do swojego zakładu pracy!

Meble metalowe – na każde stanowisko pracy

Metal to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu, który także wykorzystywany jest do produkcji umeblowania. Meble metalowe są kojarzone głównie ze stanowiskami pracy fizycznej, ale warto wskazać, że obecnie w sprzedaży znajdziemy także stylowe szafy biurowe oraz innego typu mebla do biur wykonane z tego typu materiału.

Do produkcji mebli metalowych najczęściej stosuje się malowane proszkowo albo chromowane komponenty, które pozwalają na uzyskanie rozmaitych kompozycji. Meble metalowe mogą zatem stać się ozdobą firmy, gdy zostaną dobrane tak, aby tworzyć spójny zestaw z innego rodzaju wyposażeniem oraz z materiałami wykończeniowymi.

Metal, w przeciwieństwie do drewna i płyt meblowych, może zaoferować także znacznie lepszą ochronę dla mienia firmy, na przykład w razie pożarów. Stosuje się wówczas odpowiednie zabezpieczenia, które są w stanie stworzyć optymalną ochronę dla ważnej dokumentacji lub wartościowych przedmiotów.

Nie można zapominać także o tym, że szafa metalowa, stół z metalowym blatem czy też innego typu meble metalowe są łatwe do utrzymania w czystości, co ma szczególne znaczenie na tych stanowiskach pracy, gdzie konieczne jest zachowanie higieny, na przykład w gabinetach medycznych czy w laboratoriach.

Firmy oferujące meble metalowe mogą obecnie dostarczyć swoim klientom pełną paletę produktów, które sprawdzają się praktycznie na każde stanowisko pracy.

Rodzaje mebli metalowych przeznaczonych do zakładów pracy:

 • szafy biurowe do przechowywania dokumentacji, w tym szafy metalowe przeznaczone na segregatory, szafy kartotekowe
 • szafy na mapy, projekty i rysunki
 • szafy skrytkowe – do obiektów sportowych i innych
 • szafy socjalne, szafy BHP dla pracowników
 • meble szkolne – do szkół, przedszkoli i innych obiektów edukacyjnych
 • szafy ognioodporne – zabezpieczające wnętrze przed ogniem na określony czas
 • szafy do przechowywania substancji niebezpiecznych
 • meble warsztatowe – funkcjonalne wyposażenie warsztatów
 • meble medyczne – do gabinetów, klinik i innych obiektów medycznych
 • szafy gospodarcze – o wszechstronnym zastosowaniu
 • szafy do przechowywania sprzętu elektronicznego – laptopów, telefonów komórkowych i innych urządzeń
 • meble magazynowe

Jak widać, firmy oferujące meble metalowe są w stanie zaoferować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy różnego rodzaju zabudów, które sprawdzą się praktycznie w każdym zakładzie pracy.

Gdzie kupić wysokiej jakości meble metalowe?

Aktualnie meble metalowe, w tym szafy metalowe i innego typu umeblowanie dostarczane są przez wiele firm działających nie tylko w Polsce, ale także posiadających swoje zakłady produkcyjne w innych krajach.

Polska firma oferująca wysokiej jakości szafy biurowe, magazynowe, edukacyjne czy medyczne to firma Poliński, która od lat specjalizuje się w wyposażeniu miejsca pracy. W jej bogatym asortymencie można znaleźć różnorodne meble wykonane z najwyższej klasy materiałów dla maksymalnej trwałości, ergonomii oraz cechujące się optymalną funkcjonalnością.

Podsumowując, regał, stół czy też szafa metalowa to najlepszy wybór na wiele stanowisk pracy. To solidne, wytrzymałe i estetyczne meble, które mogą posłużyć na lata. Teraz można zamówić je również przez internet!