Własna studnia czy wodociąg?

141925663836373800Sprawdź i dowiedz się, jaką podjąć decyzję odnośnie kanalizacji we własnym domu. Warto postawić na kanalizację miejską ? Może lepiej studnie głębinową ?

Tak naprawdę wszystko będzie zależne od tego ile zużywamy wody i czy nie mamy obowiązku podłączenia się do sieci wodociągowej. Jeśli wodociągi są połączone z kanalizacją to będziemy mieli taki obowiązek. Własna studnia to na pewno dobre rozwiązanie dla osób, które chcą być niezależne. Latem, kiedy jest bardzo gorące, a ilość wody jest ograniczana żaden urzędnik nie będzie nam decydował ile mamy wody używać, a ile nie. Obecnie tak właśnie jest, że możemy nawet dostać za to karę, jeśli ktoś podpatrzy, że ratujemy nasze zwiędnięte warzywa i kwiaty. Mając studnie robimy, co chcemy i jak chcemy.

Tylko ważne jest również, jaką mamy studnie, bo jeśli będzie to zbyt płytka studnia to latem możemy w niej nie mieć wody i wtedy dopiero zacznie się wielki problem. Lepiej mieć wtedy jakieś awaryjne rozwiązanie, którym będzie wodociąg. Podłączenie się do wodociągu nie jest tanie zwłaszcza, jeśli trzeba kawał drogi ciągnąć rury. Wszystko zależne jest od tego gdzie woda została doprowadzona, a gdzie my mieszkamy. W większości przypadków jest doprowadzona do głównej drogi także stamtąd o wiele łatwiej dalej prowadzić instalacje.

Koszty

W jednym jak i w drugim przypadku konieczne będzie wydanie pieniędzy. Różnica jednak polega na tym, że jeśli zdecydujemy się na własną studnie to będzie to nasza inwestycja. Warto wybierać studnie głębinowe, które są bardziej pewne. Może więcej kosztują, ale to inwestycja na długie pokolenia, dlatego jak najbardziej warto się tym tematem zainteresować. Wodociągi to koszty wydane dla gminy, jak zawsze zawyżone, ale tak już w Polsce jest i nic się na to nie poradzi.

Zdecydowanie lepiej będzie zainwestować swoje pieniądze w studnie niż podłączyć się do wodociągu, zwłaszcza, jeśli ktoś będzie zużywał bardzo duże ilości wody. Zanim wybierzemy którąkolwiek z opcji warto usiąść i bardzo poważnie się zastanowić nad opłacalnością. Jedna osoba zużywa tysiąc litrów wody na dzień, a inna na miesiąc. Tutaj widoczna jest różnica opłacalności takiej drogiej inwestycji.

Studnie głębinowe w Małopolskim wynajmiesz z bazy: http://wagaciezka.biz/studnie-glebinowe/malopolskie – zapraszamy.