Efektywny i ekonomiczny system fakturowania

fakturowanieFaktury elektroniczne to dziś codzienność w przypadku wielu przedsiębiorstw. Wbrew pozorom nie jest to wcale „luksus” przeznaczony tylko dla dużych firm, które mogą sobie pozwolić na dedykowane aplikacje do obsługi obiegu dokumentów i e-faktur. Doskonałym rozwiązaniem, które sprawdza się również w sektorze MŚP, może być system fakturowania, taki jak Flow for You, czyli platforma dostępna online.

 

E-faktury w sektorze MŚP

O tym, że warto przejść na e-faktury nie trzeba już specjalnie przekonywać. Atuty takie jak ekonomiczne i efektywne zarządzanie czasem, zasobami ludzkimi i finansami, trafiają do przekonania wielu osób. Natomiast kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego systemu fakturowania, adekwatnego do potrzeb i możliwości firmy. Jak wiadomo optymalizacja kosztów jest istotna w każdej firmie, niezależnie od jej wielkości. A zatem dostęp do efektywnych, prostych w obsłudze systemów fakturowania będzie rozwiązaniem idealnym dla małych i średnich podmiotów

 

Flow 4 You – zarządzanie fakturami

Flow 4 You, dostępny pod adresem http://f4you.pl/, to nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, które porządkuje dokumenty i organizuje zarządzanie fakturami w firmie. Użytkownik może wystawiać faktury elektroniczne albo zaimportować je do F4you. Oczywiście na tym nie kończy się użyteczność platformy, można nawet powiedzieć, że to dopiero dobry początek. A zatem dzięki Flow For You można zarządzać dostępem do dokumentów. Dotyczy to np. udostępniania faktur upoważnionym pracownikom, przekazywania ich do biura albo działu księgowego. Bardzo istotnym elementem systemu fakturowania jest także kontrola należności. Na uwagę zasługuje procedura wysyłania faktur do kontrahentów, która uzyskuje informację zwrotną o wyświetleniu dokumentu u odbiorcy. Praktyczny i łatwy w obsłudze rejestr faktur oraz bezpieczna archiwizacja gwarantują to, co w przypadku dokumentów niezwykle istotne – porządek, prawidłowe i efektywne zarządzanie oraz bieżącą kontrolę faktur.