Wyjazdy integracyjne – dlaczego warto?

 

Wielu właścicieli firm nawet nie zdaje sobie sprawy jak ważny wpływ na atmosferę panującą w firmie mają wyjazdy integracyjne. Tymczasem to w dużej mierze właśnie dzięki nim współpraca między pracownikami staje się o wiele bardziej efektywna i bezproblemowa. Ważne jednak, by tego rodzaju wyjazdy były organizowane z głową.

 

W pierwszej kolejności należy rozsądnie wybrać termin wyjazdu i czas jego trwania. Najlepiej jeśli będzie to jakiś weekend. Trzeba brać pod uwagę to, że wielu pracowników zwyczajnie nie może pozwolić sobie na dłuższy wyjazd.

 

Termin wyjazdu zależy od aktywności, które chce się zapewnić uczestników. Jeśli główną atrakcją ma być ognisko, gra w paintball, czy nauka jazdy konnej, najlepiej zorganizować wyjazd wiosną lub latem.

 

Trzeba zadbać też o to, by pracownicy nie nudzili się na wyjeździe. Inaczej uczestnictwo w nim stanie się przykrym obowiązkiem, a nie nagrodą, czy miłą odmianą od codziennych obowiązków. Warto przygotować więc ciekawy, urozmaicony program, który będzie odpowiadał upodobaniom większości pracowników. Firmy, które zajmują się profesjonalnym organizowaniem tego rodzaju wyjazdów są w stanie przygotować ofertę, która usatysfakcjonuje każdego.