Wykładziny dywanowe – jak je wybierać?

Wydawać by się mogło, że wykładziny dywanowe odeszły już do lamusa. Po okresie fascynacji nimi, gdy wykładziny królowały w większości mieszkań, ich popularność gwałtownie spadła. Teraz znów się to zmienia. Wykładziny dywanowe przeżywają swój renesans.

wykładzinaAby wykładzina dywanowa dobrze służyła Ci przez dłuższy czas, powinieneś przede wszystkim zadbać o jej jakość. Zwróć uwagę na rodzaju włókna, z którego wykonana jest wykładzina. W sypialni i pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzają się wykładziny wełniane i welurowe. Do salonu czy hallu  najlepiej wybrać wykładzinę z krótkim włosem, odporną na zabrudzenia i łatwą w pielęgnacji. Zwróć uwagę także na gramaturę runa. Im większa, tym lepsza jakość wykładziny, którą charakteryzuje. Warto sprawdzić też,  z czego wykonana jest warstwa podkładowa. Najcieplejsze są wykładziny z filcowym podkładem, te z podkładem z gąbki są natomiast odporne na wilgoć.

Współcześnie produkowane wykładziny świetnie się prezentują, a przy tym są miękkie i przyjemne w dotyku. Z powodzeniem możemy chodzić po nich boso, nie odczuwając niemiłego odczucia chłodu. Wykładziny szczególnie dobrze sprawdzają się w pokojach dziecięcych. Dzięki nim maluchy mogą swobodnie bawić się na podłodze, a Ty nie musisz się obawiać o to, ze zmarzną, czy zrobią sobie krzywdę, gdy upadną.