Zabezpieczanie firmy przed włamaniem

Mnóstwo osób prowadzi teraz własną działalność – wolimy pracować na siebie i swoje przedsiębiorstwo, niż na potrzeby i zyski innych. Samodzielne prowadzenie firmy wiąże się jednak ze sporym ryzykiem i to nie tylko jeśli chodzi o konkurencję i w związku z tym możliwości utrzymania się na rynku. Niektóre firmy obracają drogim sprzętem, wartościowymi przedmiotami czy sporymi pieniędzmi – co może chcieć wykorzystać złodziej. Jak się przed nim zabezpieczyć?

Mała firma, duże ryzyko

Niektórzy decydując się na prowadzenie swojej działalności, jako siedzibę firmy wybierają własny dom czy mieszkanie. Inni decydują się wynająć jakieś pomieszczenie, albo nawet je kupić (co jest jednak rzadkim przypadkiem, jako że początkującego przedsiębiorcy raczej na to nie stać). Myśląc o wszystkich formalnościach, jakie trzeba spełnić, terminach i klientach, których trzeba zdobyć, a następnie zrealizować powierzone przez nich zadania, często zapomina się jednak o bezpieczeństwie samego pomieszczenia czy pomieszczeń.

Wyobraźmy sobie, że ktoś sprzedaje używane laptopy (przecież ktoś inny mógłby je także sprzedać!), albo że prowadzi sklep internetowy z biżuterią czy sprzętem sportowym (na to zawsze jest wzięcie!). Nawet jeśli nie, w siedzibie może znajdować się kasa, sejf, albo choćby komputery czy inne sprzęty (drukarka, skaner itp.), które można ukraść i dobrze później na tym zarobić. Nie do wszystkich firm złodziejom opłaca się włamywać, ale czasem obierając sobie jakiś cel, nie wiedzą o tym – jeśli zabezpieczenie jest małe, są osoby, które i tak postanawiają skorzystać z okazji! A czy dużo młodych przedsiębiorców montuje kamerę przed swoim mieszkaniem, albo rozpoczyna współpracę z ochroniarzami na początku działalności?

Warto się zabezpieczyć!

Żeby później nie myśleć, że było się nierozsądnym, warto zawczasu zdecydować się na zabezpieczenie miejsca pracy na wszelki wypadek. Wbrew pozorom większe firmy są bezpieczniejsze, bo tam zabezpieczenia są dosyć duże – dlatego mali przedsiębiorcy mogą bardziej ucierpieć. Czasem wystarczy już montaż wideodomofonu, by nikt niepowołany nie wszedł do biura. Podstawą jest jednak monitoring, albo przeróżne systemy alarmowe. Wejście do określonych pomieszczeń świetnie zabezpieczają też kontrole dostępu w postaci szyfratorów czy czytników elektronicznych. Niektórzy decydują się też na podobne blokady elektromechaniczne i elektromagnetyczne.

Czytającym wydaje się pewnie w tym miejscu, że podobne zabezpieczenia dużo kosztują, ale na bezpieczeństwie naprawdę nie warto oszczędzać. Koszty nie są zresztą aż tak ogromne – zależą od rodzaju zabezpieczeń, na jakie decyduje się klient, a także obiektu, który chce ochronić. Warto współpracować z dobrą, doświadczoną firmą – jak firma ZUHAB – by nie przepłacić, a uzyskać produkt świetnej jakości, który rzeczywiście doskonale spełni swoją rolę!

Bezpieczeństwo i pewny sen są w zasięgu Twojej ręki. Montaż monitoringu w Warszawie z ZUHAB.