Pokój małego ucznia

Trwają wakacje, niewielu z nas myśli w tym czasie o kwestiach związanych z rozpoczęciem roku szkolnego, a jednak warto to zrobić. Właśnie teraz możemy kupić akcesoria i meble dla uczniów w bardzo atrakcyjnych cenach. Zastanów się więc, czego brakuje w pokoju Twojego dziecka.

 

W pokoju każdego ucznia musi znajdować się przede wszystkim biurko. Biurko powinno być wyposażone w kilka szafek i szuflad, w których maluch będzie mógł przechowywać wszystkie książki i zeszyty. Blat powinien być duży i pojemny. Jeśli na biurku ma stać komputer, powinno ono posiadać także wysuwaną półkę na klawiaturę oraz nadstawkę na monitor.

 

Do biurka należy dobrać także krzesło. Najlepsze są te wyposażone w regulację wysokości i kąta odchylenia oparcia. Krzesło musi posiadać także podłokietniki, na których dziecko będzie mogło wygodnie opierać ręce.

 

W pokoju ucznia niezbędne jest także dobre oświetlenie. Żyrandol umieszczony w centralnym punkcie pokoju oraz dodatkowa lampka przy biurku to absolutne minimum.

 

Warto rozejrzeć się także za dodatkowymi gadżetami, dzięki którym pokój ucznia będzie bardziej funkcjonalny. Z pewnością przyda mu się chociażby korkowa tablica, na której będzie mógł przypinać swoje notatki.

 

3 Comments on "Pokój małego ucznia"

  1. To prawda – bez dobrego światła w pokoju dzieciaka ani rusz. Warto to pamiętać, by wybierać takie lampki biurkowe, które poza praktycznymi zaletami będą się też takiemu dziecko podobać (np różowe dla dziewczynek, a ciemniejsze dla chłopca).

  2. O. zdaje się Max, że tez mam lampę z tego sklepu http://swiatswiatla.pl/🙂
    I zgodzę się całkowicie – światło do nauki i zabawy jest najważniejsze!

  3. Poza tym, że mają się podobać trzeba sprawdzić, dopilnować, doczytać, aby poziom (ilość) światła była odpowiednia ilość natężenia oświetlenia (lx). Według podręczników powinno być 320 – 500lx. Poza ilością światła zadbać należy o barwę światła, polecany przedział 3500K-4500K, czyli nie żółte, ale też i nie niebieskie.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.