Czy warto inwestować w gadżety reklamowe?

Niepisaną regułą jest przeznaczanie przez firmę minimum 10% dochodu na jej reklamę, a w początkowej fazie działalności ten procent powinien sięgać nawet połowy zysku. Przyczyna jest jedna – rozpoznawalność marki w znacznym stopniu przyczynia się do sukcesu i rozwoju firmy.

Jedną z metod skutecznej reklamy praktycznie każdej działalności jest bezpłatne przekazywanie kontrahentom gadżetów reklamowych. Nie bez znaczenia jest ich z reguły niska cena, która nie ma większego wpływu na zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa, a może przynieść nadspodziewanie dużo korzyści. Dobrze dobrany gadżet reklamowy budzi pozytywne skojarzenia i może towarzyszyć kontrahentowi przez długi czas jako praktyczny przedmiot codziennego użytku.

Najbardziej powszechnie stosowane gadżety reklamowe mają przeznaczenie biurowe, a są to m.in. lubiane przez obdarowywanych różnego formatu kalendarze, notesy, teczki i oczywiście długopisy. Każdy tego typu artykuł opatrzony jest logo firmy, a że jego używalność trwa z reguły wiele miesięcy mimochodem przyczynia się do pozytywnych skojarzeń związanych z nazwą firmy widniejącą na konkretnych gadżetach.

Poszczególne branże powinny dobierać rodzaje gadżetów związanych z ich działalnością i tak sklepy w gratisie mogą dawać swoim klientom ekologiczne torby na zakupy – oczywiście z wyraźną nazwą sklepu lub z jego logo, wszelkie punkty usługowe dołączać do wykonanego zamówienia np. wyraziste breloczki, przedsiębiorstwa produkcyjne w zależności od skali zamówienia powinny dysponować całym wachlarzem gadżetów od praktycznych power banków po przedmioty z wyższej półki jak markowe długopisy, czy luksusowe dodatki do gabinetu prezesa.

Najważniejsze, by firma dbała o posiadanie gadżetów reklamowych w swoich zasobach, a jaki ich rodzaj będzie najbardziej optymalny może z powodzeniem podpowiedzieć dostawca czy producent tego typu akcesoriów. Warto też śledzić akcje promocyjne proponowane przez producenta np. art-office.pl/ , co z kolei pozwoli na większe zakupy w korzystniejszych cenach.