Design i wygoda w ogrodzie

Ławki jakiś czasu temu stały się bardzo modne. Zamiast honorować słynnych ludzi pomnikami, tworzy się ławeczki z ich postaciami. W Świebodzinie można się przysiąść do Czesława Niemena, a w Łodzi do Juliana Tuwima. Ławka, którą postawimy sobie w swoim ogrodzie, ma nad nimi taką przewagę, że możemy na niej posiedzieć z kim tylko chcemy…

lawkiMeble do ogrodu dawniej były proste, zwykle drewniane i wszystkie takie same. Często robione samodzielnie przez gospodarzy. Obecnie charakteryzują się ciekawym designem, są dostępne w różnych stylach – nowoczesne bądź stylizowane. Również materiały do ich produkcji są bardzo różnorodne. Wystarczy zwrócić uwagę na wybór ławek ogrodowych, jaki mamy obecnie. Ławki żeliwne są bardzo solidne, odporne na trudne warunki atmosferyczne, świetnie wyglądają w otoczeniu roślinności i na pewno posłużą nam przez długie lata. Jeżeli chcemy, by nasz ogród był nieco egzotyczny, zdecydujmy się na ławkę z bambusa bądź rattanu. To materiały bardzo lekkie – taką ławkę możemy ustawić w dowolnym miejscu w ogrodzie, w zależności od potrzeby. Ich wadą jest niska odporność na wilgoć, słońce czy mróz.

Ławki ogrodowe z plastiku lub z pleksi będą się doskonale prezentować w ogrodzie nowoczesnym, minimalistycznym. Mają tę przewagę nad ławkami z naturalnych materiałów, że nie straszny im deszcz, śnieg czy nawet grad. Są łatwe w pielęgnacji – wystarczy je jedynie myć. Jednak nawet najpiękniejsza ławka nie służy do tego, by po prostu dobrze wyglądać. By spełniła swoją rolę powinna być przede wszystkim wygodna. Do najwygodniejszych ławek z pewnością można zaliczyć te wykonane z drewna lub z połączenia drewna z innymi materiałami, jak aluminium czy żeliwo. Największy komfort z pewnością dadzą meble z materiału plastycznego, który można wyprofilować tak, by były dostosowane do naszej sylwetki. Ale na wygodę w ogrodzie jest też inny sposób – miękkie i gustowne poduszki są nie tylko wygodne, ale i miłe dla oka.