Elektryczny, gazowy czy węglowy – jaki grill wybrać?

Do pełni sezonu grillowego jest jeszcze mnóstwo czasu, ale warto już teraz na spokojnie rozważyć zalety poszczególnych rodzajów grilli, żeby kolejną wiosnę przywitać z urządzeniem idealnie dopasowanym do naszych potrzeb. A zatem: gazowy, węglowy czy elektryczny – jaki grill wybrać?

Jaki grill wybrać? Zalety grilla gazowego

Wpływ na to, jaki grill wybrać ma powierzchnia, jaką dysponujemy. Grille gazowe z bogatym wyposażeniem potrafią zająć naprawdę sporo miejsca, więc jeśli nie posiadamy ogrodu lub choćby ogródka lepiej nie wybierać tego grilla. W każdym innym przypadku takie urządzenie będzie strzałem w dziesiątkę. Gaz jest najczystszym paliwem w procesie spalania, więc potrawy z grilla gazowego są najzdrowsze. Za niepowtarzalny smak dań odpowiada odparowywanie soków i tłuszczów wprost do grillowanej potrawy oraz precyzyjnie kontrolowana temperatura i czas grillowania, a o to najłatwiej zadbać używając grilla gazowego.Kolejne kluczowe elementy to aromatyzery i ruszty, które decydują o najwyższej jakości przyrządzanych potraw. Grille gazowe wykonane są z najwyższej jakości materiałów, odpornych na zniszczenie i wysokie temperatury. Jeśli zamierzamy grillować cały rok, wtedy prosta staje się odpowiedź na pytanie jaki grill wybrać. Właściwie jedyną wadą takich grilli jest ich wysoka cena. Jednak biorąc pod uwagę ogrom możliwości, jakie oferują warto zainwestować w mobilną kuchnię, która będzie uświetniała każdą imprezę przez lata.

Jaki grill wybrać? Zalety grilla węglowego

Grille węglowemają stosunkowo niską cenę, sąnieporównywalnie lżejsze od gazowych i elektrycznych, a dzięki temu bardziej mobilne. Zajmują mniej miejsca niż grille gazowe, a dają też duże możliwości jeśli chodzi o przygotowywanie różnorodnych dań z rusztu.

Powlekane porcelaną ruszty żeliwneoraz termometry będące na wyposażeniu grilli węglowychdbają o optymalną kontrolę temperatury podczas grillowania. Wśród grilli węglowych są też modele posiadające dodatkowe funkcjonalności, które pozwalają przygotować dania dla większej ilości osób. Dbanie i czyszczenie grilla węglowego nie stanowi problemu, ponieważ dostępne są do tego celu liczne akcesoria.

Jaki grill wybrać? Zalety grilla elektrycznego

Grill elektryczny będzie idealny jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca na jego rozstawienie. Jest bardzo poręczy i można go schować w kuchni, a nawet grillować na nim w pomieszczeniu. Niezbyt duże wymiary urządzenia oznaczają, że na takim grillu nie da się przygotować wielu potraw, a na pewno nie w jednym czasie. Natomiast same dania będą równie zdrowe, jak te z grilla gazowego. Jeśli nie urządzamy zbyt wielu licznych przyjęć i preferujemy grillowanie z rodziną czy małą grupką przyjaciół ten grill będzie w zupełności wystarczający. Jego zaletą jest również cena, zdecydowanie niższa niż grilla gazowego.

Jaki grill wybrać: gazowy, węglowy a może elektryczny? Po przeczytaniu powyższego artykułu powinno być Ci zdecydowanie łatwiej podjąć decyzję o zakupie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zapytaj jednego ze specjalistów w salonie Grill i Ogród – fachowcy od grillowania udzielą Ci pomocy na każdym etapie podczas wyboru idealnego grilla. Dostępne modele możesz obejrzeć na stronie www.grilliogrod.pl