Firma sprzątająca

Wiele osób błędnie uważa, iż wynajęcie firmy sprzątającej np. po remoncie to niepotrzebny wydatek. Błąd ten popełniają przeważnie osoby, które nie mają doświadczeń związanych ze sprzątaniem bałaganu po remoncie i wydaje im się, że bez problemu sobie z tym zadaniem poradzą same.

Oczywiście skala prac przy sprzątaniu uzależniona jest od zakresu wykonywanych robót remontowych oraz od powierzchni budynku czy poszczególnych pomieszczeń, które przechodzą metamorfozę. Jeśli remont dotyczy jednego, dwu pomieszczeń sprawa jest oczywista – każdy praktycznie poradzi sobie bez większych problemów z ich uporządkowaniem sam. Sprzątanie własnym sumptem większego mieszkania lub domu wymaga już nie tylko odpowiedniego przygotowania kondycyjnego, ale też szeregu specjalistycznych urządzeń oraz rozwiązania problemu usunięcia resztek budowlanych, których ilość z reguły wymusza zamówienie właściwego kontenera na odpady poremontowe. Samodzielna próba uporania się z poremontowym sprzątaniem wnętrz wymaga od właściciela dodatkowo wygospodarowania sporej ilości czasu.

By uniknąć tych wszystkich niedogodności i zaoszczędzić przede wszystkim czas najlepiej powierzyć prace specjalistom. Dobra firma sprzątająca sporządzi szczegółowy zakres działań, a wraz z nim określi szacunkowy koszt zlecenia, zadba o profesjonalną chemię, która doczyści najtrudniejsze zabrudzenia i specjalistyczny sprzęt pomagający znacznie skrócić czas wykonywanych prac. Zajmie się każdym detalem, w tym oprócz mycia okien, doczyszczenia ścian i posadzek również odkurzeniem sufitów. Dostarczenie kontenerów na gruz oraz ich załadunek także leżą w kompetencji takiej firmy.

W przypadku wynajęcia usług porządkowych przez przedsiębiorstwa dodatkowym atutem jest możliwość wliczenia tego typu prac w koszty działalności oraz zlecanie niestandardowych zajęć typu sprzątanie przemysłowe, konserwacja podłóg, szlifowanie posadzek, pranie tapicerki meblowej, itp., które to prace nie leżą w kompetencji sprzątaczek zatrudnionych w danej instytucji na etacie.