Fit Out – szybka aranżacja biura

Nie bez powodu mówi się, że pierwsze wrażenie po wejściu klienta do firmowego biura, potrafi zadecydować o tym, czy zdecyduje się on na produkt lub usługę. Odpowiednio urządzona, firmowa przestrzeń potrafi wywołać efekt „jestem za” lub wręcz przeciwnie, dosłownie w kilka sekund. Jak więc urządzić biuro, żeby na wchodzącym do niego kliencie zrobić maksymalnie dobre wrażenie?

Projektowanie i aranżacja biura

Po pierwsze, zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek zakupy mebli, regałów, biurek czy farb do malowania ścian, zastanówmy się nad tym, jaki chcemy uzyskać efekt końcowy. Wielu przedsiębiorców podchodzi do urządzenia swojej siedziby po macoszemu, nie zwracając uwagi na całość, a po prostu umieszczając w środku to, co jest im potrzebne do pracy. Bez większej wizji, zachowania równowagi kolorystycznej czy doboru materiałów. Często też bez pojęcia o spójności pomieszczeń i barw, czego efekty mogą być opłakane.

W przypadku aranżacji biura dobrze jest zdać się na specjalistów, którzy krok po kroku, z z uwzględnieniem każdego najmniejszego detalu zaprojektują taką przestrzeń, a dopiero później ja wg planu urządzą. Takie podejście pozwoli zachować w biurze wszystko to, co najważniejsze do wygodnej pracy i jednocześnie niezbędne do zrobienia odpowiedniego efektu na kliencie. Taki realizacjami zajmują się np. firmy inżynieryjne, jak Interbiuro.pl, które od wielu lat opracowują całościowe aranżacje powierzchni biurowej, od mebli po dodatki i wykończenie. Z jednej strony skorzystanie z usług takich firm zdejmie przedsiębiorcy z głowy konieczność samodzielnego planowania i zakupów, a z drugiej pozwoli na uzyskanie o wiele lepszego efektu niż kupowanie pojedynczych mebli z tzw. różnych parafii do wnętrza, które ma być przecież firmową wizytówką.

O co dbają aranżatorzy firmowych wnętrz?

W największym uproszczeniu: o wszystko, co dotyczy stworzenia ciekawej i praktycznej, biurowej przestrzeni. Szybko przygotowują funkcjonalny space plan do biura, opracowują detale, zamawiają meble od wyselekcjonowanych dostawców, montują je na miejscu i zdejmują z barków przedsiębiorcy wszystkie decyzje i czynności, które angażowałyby ich czas.

Dodatkowo firmy takie jak Fit Out Inter Biuro podejmują się również remontów, nadzoru budowlanego, wyposażenia oraz całego szeregu ewentualnych prac modernizacyjnych planowanych przez firmę. Przestawiają ścianki działowo, powiększają optycznie przestrzeń, wymieniają sufity podwieszane, montują wykładziny itd. Robią wszystko to, co potrzebne do sprawnej i efektownej aranżacji biura.