Jak chronić zawartość przesyłki przed uszkodzeniem?

W epoce rosnącego zainteresowania zakupami przez Internet, konieczność obniżenia kosztów pakowania i jednocześnie zwiększenia poziomu bezpieczeństwa przesyłek w czasie ich transportu, nabrała zupełnie nowego znaczenia. Dawniej do wysyłania produktów na odległość, pocztą lub kurierem, wykorzystywane były przede wszystkim opakowania kartonowe. Taka forma przesyłki ma jednak swoje wady. Są nimi większa waga paczki i większa jej objętość, a co za tym idzie, większy koszt nadania przesyłki. Sposobem na obniżenie kosztów związanych z wysyłką niewielkich gabarytowo i stosunkowo lekkich przedmiotów, okazały się koperty wypełnione folią bąbelkową. Dziś koperty bąbelkowe to podstawowy rodzaj opakowania większości przesyłek o małej wadze i niewielkiej objętości.

Zalety kopert z wkładem z folii bąbelkowej

Upowszechnienie foli bąbelkowej przyczyniło się do radykalnego obniżenia kosztów wysyłki towarów, a tym samym do upowszechnienia zakupów realizowanych przez Internet. Koperty bąbelkowe to przede wszystkim mniejszy koszt opakowania w porównaniu z klasycznym opakowaniem kartonowym, a także znacznie szybszy czas przygotowania towaru do wysyłki. Takiej koperty nie trzeba dodatkowo zabezpieczać taśmą pakową, wystarczy umieścić w jej wnętrzu produkt, który chcemy wysłać pocztą lub kurierem, zakleić kopertę i zaadresować. Poza tym koperta bąbelkowa okazała się niezwykle wytrzymałym rodzajem opakowania, który w wysokim stopniu zabezpieczania przesyłany towar przed jego przypadkowym uszkodzeniem w czasie transportu. Co ważne, towary przesyłane w kopertach bąbelkowych mogą bezpośrednio trafić do skrzynki pocztowej, co również zmniejsza koszty ich dostarczenia do adresata – w przypadku tradycyjnych paczek w kartonach, dostawa jest zwykle droższa.

Tradycyjny karton czy koperta bąbelkowa?

Rodzaj opakowania powinien uwzględniać charakter produktu, jaki chcemy nadać pocztą lub kurierem. W przypadku produktów lekkich, niewielkich gabarytowo i do tego stosunkowo odpornych na wstrząsy czy upadki z niewielkiej wysokości, koperty bąbelkowe będą opakowaniem idealnym. Gdy zamierzamy nadać produkt bardziej wrażliwy na uszkodzenia natury mechanicznej, gdy jest to przedmiot stosunkowo duży i ciężki, wtedy podstawowym rodzajem jego opakowania pozostanie karton lub tektura. Warto pamiętać, że przedmioty pakowane w kartony można dodatkowo zabezpieczyć folią bąbelkową, co zminimalizuje ryzyko ich uszkodzenia w transporcie, a przedmioty wysyłane w kopertach bąbelkowych dodatkowo obłożyć warstwa tektury, co również powinno wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa ich transportu.