Jak udekorować nasze mieszkanie w nowoczesnym stylu?

Aranżacja wnętrza nie jest prostym zadaniem. Poza funkcjonalnością istotny jest również design. Zastanawiasz się jak urządzić lokum zgodnie ze zobowiązującymi trendami? A może nie wiesz jak udekorować nasze mieszkanie w nowoczesnym stylu? Nie martw się! Dziś podpowiadamy, jakie dodatki najlepiej sprawdzą się w takim wnętrzu.

Aranżacja w nowoczesnym stylu – czym się charakteryzuje?

Nowoczesne mieszkania charakteryzują się przede wszystkim minimalizmem, prostotą, otwartą przestrzenią oraz z nowymi, a jednocześnie prostymi formami. Podstawą jest surowość oraz wyeliminowanie niepotrzebnych przedmiotów. To bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ stawia się tylko na to, co niezbędne, a przedmioty chowa się tak, aby nie były na wierzchu. Dzięki temu pokoje są przestronne i uporządkowane.

Na wierzchu znajdują się tylko dekoracje do mieszkania, przy których wyborze, również należy kierować się minimalizmem. Nowoczesne wnętrza wykorzystują nie tylko nowatorskie rozwiązania i kładą nacisk na przyszłość, ale stanowią także połączenie przeszłości z teraźniejszym komfortem.

W nowoczesnych mieszkaniach bardzo często spotykamy się z połączeniem salonu z kuchnią. Otwarta przestrzeń między tymi dwoma pomieszczeniami sprawia, że kuchnia znajduje się w sercu domu.

Jakie kolory i materiały w nowoczesnym stylu?

W nowoczesnych wnętrza królują takie barwy jak biel, szarość oraz czerń. oraz beż. Umiejętność operowania ich odcieniami, pozwala stworzyć stonowane i przejrzyste wnętrze, ale absolutnie nienudne. Bazową paletę barw przełamują dekoracje do mieszkania w wyrazistych odcieniach. Można wykorzystać złoto, miedź, czerwień czy odcienie niebieskiego. Warto jednak pamiętać, aby całość tworzyła spójność.

Wśród materiałów najchętniej wykorzystuje się naturalny kamień, drewno, panele 3D, a także surowe ściany z betonu dekoracyjnego, które cieszą się coraz większą popularnością.

Jakie dekoracje do mieszkania w nowoczesnym stylu?

Dekoracje do mieszkania w nowoczesnym stylu cechują się przede wszystkim nowoczesną, ale i prostą formą. Podobnie jak cała aranżacja, stawiamy tu na minimalizm. Należy zrezygnować z grubych i ciężkich zasłon na rzecz delikatnych, które będą stanowiły subtelny dodatek do całości. Jeśli chcemy postawić na dywan, wybieramy małe modele w stonowanych barwach. Dodatki wybieramy tak, aby uniknąć przepychu.

Obowiązuje tu zasada „im mniej, tym lepiej”. Dozwolone jest bawienie się formą. Geometryczne dekoracje są jak najbardziej pożądane. Wśród nich największą popularnością cieszą się lampy wiszące w kształcie koła, kwadratu czy innych form geometrycznych w kolorze czerni oraz bieli. Doskonałe rozwiązanie stanowią nowatorskie zegary, w niebanalnej formie np. zegar ze wskazówkami w kształcie promieni.

Niezwykle prosty, ale zarazem oryginalny. Wśród dominujących barw stawiamy na biele, szarości czy też biel z czernią. Jeśli jednak pomieszczenie jest utrzymane w tych kolorach, można śmiało postawić na kontrastowe dodatki. Pamiętajmy jednak, aby całość była spójna i tworzyła harmonię.