Jak wybrać najlepszą bramę garażową?

krispol

krispolPodjąłeś decyzję o wymianie bramy garażowej? Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę i czym kierować się przy wyborze nowej bramy. Jej wymiana jest świetną okazją do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa Twojej rodziny, a także odświeżenia wyglądu domu.

Na rynku są dostępne różne rodzaje bram garażowych, ale zdecydowanym liderem są bramy segmentowe. Są ciepłe, komfortowe w obsłudze i pozwalają na maksymalnie wykorzystanie przestrzeni zarówno wewnątrz, jak i przed garażem. Dzięki 6 różnym systemom prowadzenia oraz możliwości zastosowania profilu renowacyjnego segmentowe bramy KRISPOL można zastosować w niemal każdym garażu.

 

Jak najlepiej dopasować bramę do garażu? Kierując się swoimi potrzebami.

 

KOMFORT NA LATA

Nową bramę zwykle wyposażamy w napęd elektryczny, który stał się już standardem. W naszym klimacie każdy szybko doceni komfort wjeżdżania do garażu bez wychodzenia z samochodu. Pamiętaj tylko o położeniu instalacji elektrycznej pod napęd przed wykończeniem garażu!

Czasami zapominamy, jak duże znaczenie dla naszego komfortu mają także wymiary bramy. Powinny one uwzględniać Twoje zwyczaje i potrzeby, rodzaj używanego samochodu, a nawet projekt działki. Szersza brama może znacznie ułatwić życie, jeśli przy wjeżdżaniu do garażu musisz manewrować, wysoka – jeśli często korzystasz z boxu na dach. Czasami już kilka centymetrów robi różnicę. Bramy marki KRISPOL są produkowane na indywidualne zamówienie i dostępne w wymiarach co 1 mm.

 

BEZPIECZEŃSTWO

Wymiana bramy jest dobrym momentem na zadbanie o jej pełne bezpieczeństwo. Warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania i markę godną zaufania. KRISPOL jest czołowym producentem osłon i stolarki otworowej, a nasze bramy garażowe należą do najczęściej wybieranych w Europie. Segmenty bram KRISPOL posiadają specjalnie zaprojektowany kształt, chroniący palce. W każdej bramie jest montowane zabezpieczenie przed opadnięciem w przypadku zerwania sprężyn. Standardowym wyposażeniem stosowanych napędów jest wyłącznik przeciążeniowy, który unosi bramę o ok. 10 cm, gdy ta napotka na opór. Rolki jezdne montowane we wszystkich bramach można wyposażyć w osłony chroniące palce, a bramy automatyczne – w fotokomórki. Uniemożliwiają one zamknięcie bramy, jeśli w jej świetle znajdzie się przeszkoda.

 

UNIKALNY DESIGN

Wymiana bramy to niepowtarzalna szansa szybkiego odświeżenia wyglądu domu i nadania mu wyjątkowego stylu. Dzięki różnym tłoczeniom paneli, palecie 210 kolorów RAL i 40 oklein oraz detalom dekoracyjnym KRISPOL  może zaproponować niezliczoną ilość wariantów wykończenia bramy. Marzy Ci się brama w stylu vintage? Nowością dostępną wyłącznie w ofercie KRISPOL jest wyjątkowa okleina Sosna antyczna. Do złudzenia przypomina ona sosnowe drewno, oddając jego ciepło i szlachetny charakter.

 

sosnazdjęcie okleiny – sosna antyczna krispol

 Co ważne, KRISPOL oferuje spójną kolorystykę wszystkich produktów dla domu: bram, okien, drzwi i rolet. Wybór z tak szerokiej oferty ułatwia  Wirtualne Studio Projektowe dostępne na www.krispol.pl. Można w nim przetestować wszystkie wzory, kolory i dodatki do produktów HOME, siedząc wygodnie w swoim fotelu.

 

GARAŻ DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Twój garaż to o wiele więcej niż miejsce do parkowania samochodu? To także pracownia, warsztat, a może nawet Twój mały azyl, w którym oddajesz się swoim pasjom? Pomyśl o zastosowaniu dodatków, które umilą Ci spędzany w nim czas. Okna lub przeszklone sekcje wpuszczą do wnętrza naturalne światło, drzwi w poszyciu bramy ułatwią częste wchodzenie do garażu, a otwory wentylacyjne zapewnią Ci bezpieczeństwo.

 

Masz wątpliwości, czy w Twoim garażu można zamontować bramę segmentową? Nie jesteś pewien, jaką bramę wybrać? Skonsultuj się z godnym zaufania Partnerem Handlowym KRISPOL. Adres najbliższego punktu znajdziesz na www.krispol.pl.

 

KRISPOL. BLIŻEJ CIEBIE