Klasyczne lampy wiszące – ponadczasowa elegancja

Lampy to elementy dekoracji, które tworzy atmosferę, relaksuje i pomaga się skupić. Lampy wiszące to najczęściej główne źródło światła. Mogą być wspaniałą dekoracją wnętrza oraz decydować o nastroju. Żyrandole znane były już zanim wynaleziono elektryczność – wcześniej montowano w nich świece. Sprawdź jakie lampy przyczynią się do stworzenia idealnego klimatu do wnętrza Twojego mieszkania.

Jeśli chcesz, aby Twoje wnętrze było przytulne, powinieneś wybrać kilka źródeł światła. Lampy sufitowe wykonywane są zwykle z żelaza, szkła, metalu lub tworzyw sztucznych. Ich głównymi zaletami są:

  • Równomierne oświetlenie pomieszczeń
  • Wyraźne światło
  • Nie zabierają miejsca w pomieszczeniu
  • Dają wyraźne światło

Jeśli komponujesz elementy oświetlenia, powinieneś upewnić się, że będą do siebie pasowały i współgrały ze sobą. Najważniejsze, aby pasowały do wystroju i klimatu pomieszczenia.

Nowocześnie

Jeśli Twoje wnętrze urządzone jest minimalistycznie, powinieneś zdecydować się na oświetlenie nowoczesne – proste, bez zbędnych dodatków. Takie lampy to nic innego jak te przypominające oświetlenie, którego używa się w fabrykach. Warto dodać, że w dzisiejszych czasach produkuje się w stylu nowoczesnym każdy typ lamp.

Dużym zainteresowanie cieszy się w ostatnich latach trend skandynawski i loftowy. Charakteryzują się one modnymi, wiszącymi lampami o minimalistycznej formie. Długi przewód lampy kończy się najczęściej prostym, małym kloszem, który wykonany jest ze stali lub metalu. Zazwyczaj posiadają jeden lub dwa kolory, od bieli i czerni, aż po intensywną czerwień. Sprawdzą się tutaj zarówno lampy wykończone naturalnym papierem lub szkłem, jak również te z metalicznym połyskiem. W nowoczesnych wnętrzach ceni się oświetlenie, które wykonane jest z naturalnych materiałów. Są proste, bez dodatków i zdobień.

Tradycyjnie

We wnętrzach tradycyjnych, rustykalnych znacznie lepiej wkomponują się lampy klasyczne. Należą do nich lampy kute, z kloszami materiałowymi, bogato zdobione oraz te ze szklanymi kloszami. Często spotyka się również lampy kryształowe, które perfekcyjnie rozprzestrzeniają światło po pomieszczeniu, a także takie, które w swoim motywie posiadają akcent florystyczny. Dzięki takiemu oświetleniu wnętrze jest doskonale oświetlone. Takiego typu lamy idealnie dopasują się do klasycznej, drewnianej komody, regału z książkami, czy wygodnej sofy w naszym salonie.

Piękne, masywne klasyczne żyrandole, tworzone na styl pałacowy znajdują zastosowanie we wnętrzach na stylizowanych na glamour. Ciemne regały, skórzane, masywne fotele i witrynki, w których przechowywana jest ponadczasowa zastawa stołowa – to wnętrze, gdzie idealnie sprawdzą się masywne, mosiężne żyrandole ze świecącymi dodatkami.

Inwestując w oświetlenie naszego wnętrza chcemy, aby posłużyło nam przez dłuższy czas. Warto więc zainwestować w produkt, który spełni nasze oczekiwanie, ale również będzie lepszej jakości. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup lampy warto dobrze przemyśleć wybór oraz zastanowić się nie tylko nad ozdobą wnętrza, ale również nad tym, aby lampa zapewniła odpowiednie oświetlenie.