Łazienka z klimatem

Łazienka jest pomieszczeniem przeznaczonym nie tylko dla domowników, ale też dla przybyłych gości dlatego warto pokusić się o nadanie jej niepowtarzalnego charakteru poprzez odpowiednio dobrane dodatki.

 

Podstawowe wyposażenie łazienki, w którego skład wchodzi wanna, kabina prysznicowa, sedes, umywalka i baterie łazienkowe jest naiistotniejsze dla wyglądu i funkcjonalności wnętrza, ale klimat tego pomieszczenia tworzą przede wszystkim odpowiednio dobrane dodatki i akcesoria łazienkowe.

 

Zwolennicy przepychu postawią na styl Glamour, w którym doskonale odnajdą się wszelkie bogato zdobione, stylizowane na barokowe lustra, wieszaki na ręczniki, kosze łazienkowe, uchwyty czy „podstarzałe” szafki. Dobrym dodatkiem będą też ścienne dekoracje lub okazały żyrandol.

 

W łazience minimalistycznej tylko wybrane nieliczne elementy powinny być okazałe, a zawsze świetnie sprawdza się duże lustro optycznie powiększające wnętrze, odpowiednio dobrane oświetlenie i jasne płytki na ścianach.

 

W każdym stylu łazienkowym potrzebne są drobiazgi, bez których nie sposób się obyć, a które na często niewielkiej przestrzeni zapewniają wrażenie ładu i porządku. Należą do nich m.in. kubki do mycia zębów, wieszaki na ręczniki, uchwyty na papier toaletowy, czy mydelniczki lub dozowniki do mydła – dużo lepsze wrażenie robi mydło w płynie umieszczone w eleganckim dozowniku niż w opakowaniu firmowym. Jeśli łazienka ma okno warto pokusić się o rośliny, dodające temu pomieszczeniu wiele uroku. Można bez obawy postawić na palmy lub paprocie, dla których ciepło i wilgoć są ulubionymi warunkami wzrostu.

 

Przed zakupem dodatków łazienkowych trzeba więc dobrze zastanowić się jaki charakter ma mieć łazienka oraz jak dużym wnętrzem dysponujemy i wybrać rzeczy komponujące się z płytkami oraz pozostałym wyposażeniem. Jednym z lepiej wyposażonych sklepów internetowych jest www.emako.pl.