Maszyna FlowPack – co to takiego?

Korzystając z maszyn flowpack, można zapakować zdecydowaną większość produktów.

Maszyny pakujące flowpack umożliwiają pakowanie poziome oraz pionowe. Różnorodność ta pozwala producentom na pakowanie towarów o każdej długości i luzem. Stosując pakowanie poziome produkty można umieszczać na tackach, punnetach lub luzem. Pakowanie pionowe odbywa się za pomocą specjalnego dozownika.

Wykorzystując w swoim zakładzie zarówno poziome, jak i pionowe pakowanie, można z małym marginesem błędu powiedzieć, że jest się w stanie zapakować każdy produkt. Nawet towary sypkie, takie jak ryż czy śrubki. Oba te produkty pakowane są w maszynach pakujących flowpack z pionowym pakowaniem. Są one doskonałym narzędziem do pakowania w folię takich towarów, ale przede wszystkim produktów świeżych i mrożonych, w całości lub pokrojonych.

Poziome maszyny pakujące flowpack mają tą wielką zaletę, że są w stanie zapakować produkty każdej długości. Ten wielki plus w połączeniu z jednym z kolejnych usprawnień, czyli fotokomórką, która analizuje kształt i długość produktów przechodzących przez maszynę, pomaga w foliowaniu towarów nawet o bardzo zróżnicowanych i nieregularnych kształtach.

Dzisiejsze maszyny pakujące, ale przede wszystkim ich producenci, dbają o to by wydajność produkcji oraz możliwości pakowania były jak największe. Stosują oni wiele udogodnień i innowacji, takich jak wspomniany system fotokomórek, a ich maszyny są niezwykle intuicyjne i łatwe w obsłudze. Wystarczy tylko kilka godzin szkoleń, lub nawet znacznie mniej, aby przeszkolić nowego pracownika na stanowisku maszyn pakujących flowpack.

Wykorzystanie maszyn flowpack to tani sposób na podniesienie wydajności produkcji.

Idąc za doskonałym przykładem pakowania czekolady. można stwierdzić, iż także w tym przypadku skorzystanie z innowacyjnych rozwiązań, zamiast ze starych sprawdzonych sposobów, przynosi wielkie zyski. Nie tylko funduszy jest więcej, ale i trwałość produktów zyskuje dzięki skorzystaniu z maszyn pakujących flowpack. Zapakowane w folię produkty dłużej zachowują świeżość i smak. Jest to więc doskonałe i sprawdzone rozwiązanie dla producentów spożywczych, ale sprawdza się także w wielu innych branżach.